Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota investeert miljarden in accu's voor elektrische auto's

Toyota investeert miljarden in accu's voor elektrische auto's

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Toyota gaat miljarden investeren in de productie van accu's voor elektrische voertuigen in Japan en de Verenigde Staten. Met de verkoop van batterijen wil de grootste autoproducent ter wereld inspringen op de toenemende vraag naar schoner vervoer wereldwijd.

Toyota trekt tot 730 miljard yen, zo'n 5,3 miljard euro, uit voor de productie van accu's waarmee het bedrijf tussen 2024 en 2026 denkt te kunnen beginnen. "Deze investering is bedoeld om Toyota in staat te stellen om te voldoen aan de verschillende behoeften van zijn klanten in alle landen en regio's door meerdere soorten accu's aan te bieden", verklaarde het bedrijf.

Hoewel Toyota hybride voertuigen en ook auto's op waterstof ziet als onderdeel van een groene toekomst, heeft het concern de afgelopen maanden zijn streven om meer van zijn modellen te elektrificeren versneld. In december beloofde het bedrijf klaar te zijn om tegen 2035 alleen emissievrije auto's in Europa te verkopen, in lijn met de doelstelling van de Europese Unie.

Batterijproductiecapaciteit

Met de investering wil Toyota zijn batterijproductiecapaciteit in Japan en de VS met maximaal 40 gigawatt per uur verhogen. In Japan zal ongeveer 400 miljard yen (2,9 miljard euro) worden geïnvesteerd in de fabriek in de stad Himeji van Prime Planet Energy & Solutions en in de eigen fabrieken van Toyota. In de VS steekt het bedrijf 325 miljard yen (2,3 miljard euro) in een fabriek in North Carolina.

Autobouwers en batterijfabrikanten over de hele wereld haasten zich om de productie van accu's op te voeren om aan de sterke vraag te kunnen voldoen. Het Japanse Panasonic, dat batterijen levert aan de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla, is in gesprek om nog een fabriek in de VS te bouwen met een waarde van ongeveer 4 miljard dollar. Ook Zuid-Koreaanse batterijfabrikanten hebben een reeks van plannen voor nieuwe fabrieken in de VS, waaronder vier voor General Motors, twee voor Stellantis en drie voor Ford.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

6 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

6 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

6 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

8 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

10 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

12 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

13 uur geleden