Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota investeert miljarden in accu's voor elektrische auto's

Toyota investeert miljarden in accu's voor elektrische auto's

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Toyota gaat miljarden investeren in de productie van accu's voor elektrische voertuigen in Japan en de Verenigde Staten. Met de verkoop van batterijen wil de grootste autoproducent ter wereld inspringen op de toenemende vraag naar schoner vervoer wereldwijd.

Toyota trekt tot 730 miljard yen, zo'n 5,3 miljard euro, uit voor de productie van accu's waarmee het bedrijf tussen 2024 en 2026 denkt te kunnen beginnen. "Deze investering is bedoeld om Toyota in staat te stellen om te voldoen aan de verschillende behoeften van zijn klanten in alle landen en regio's door meerdere soorten accu's aan te bieden", verklaarde het bedrijf.

Hoewel Toyota hybride voertuigen en ook auto's op waterstof ziet als onderdeel van een groene toekomst, heeft het concern de afgelopen maanden zijn streven om meer van zijn modellen te elektrificeren versneld. In december beloofde het bedrijf klaar te zijn om tegen 2035 alleen emissievrije auto's in Europa te verkopen, in lijn met de doelstelling van de Europese Unie.

Batterijproductiecapaciteit

Met de investering wil Toyota zijn batterijproductiecapaciteit in Japan en de VS met maximaal 40 gigawatt per uur verhogen. In Japan zal ongeveer 400 miljard yen (2,9 miljard euro) worden geïnvesteerd in de fabriek in de stad Himeji van Prime Planet Energy & Solutions en in de eigen fabrieken van Toyota. In de VS steekt het bedrijf 325 miljard yen (2,3 miljard euro) in een fabriek in North Carolina.

Autobouwers en batterijfabrikanten over de hele wereld haasten zich om de productie van accu's op te voeren om aan de sterke vraag te kunnen voldoen. Het Japanse Panasonic, dat batterijen levert aan de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla, is in gesprek om nog een fabriek in de VS te bouwen met een waarde van ongeveer 4 miljard dollar. Ook Zuid-Koreaanse batterijfabrikanten hebben een reeks van plannen voor nieuwe fabrieken in de VS, waaronder vier voor General Motors, twee voor Stellantis en drie voor Ford.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

5 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

5 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

6 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

7 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

9 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

9 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

10 uur geleden