Toyota grijpt in bij top automerk Daihatsu na veiligheidsschandaal
IKEDA (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Toyota grijpt in bij de top van zijn dochterbedrijf Daihatsu, dat onlangs verwikkeld raakte in een schandaal rond veiligheidstests. De huidige voorzitter en president van Daihatsu moeten vertrekken. Twee leidinggevenden van andere divisies van Toyota vervangen hen.
Masahiro Inoue, nu nog topman van Toyota in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied, wordt de nieuwe president van Daihatsu. De hoogste verantwoordelijke voor de overgang naar elektrische rijden bij Toyota's luxemerk Lexus, Masanori Kuwata, staat hem bij als uitvoerend vicepresident.
De huidige voorzitter van Daihatsu Sunao Matsubayashi en president Soichiro Okudaira leggen hun functie neer. In april wil Toyota een geheel nieuwe bestuursstructuur voor Daihatsu bekendmaken.
Daihatsu
Toyota kondigde ook aan zelf toezicht te houden op de buitenlandse activiteiten van Daihatsu. Het dochterbedrijf voor budgetauto's trekt zich ook terug uit een samenwerkingsverband met Toyota en Suzuki.
Daihatsu, sinds 2016 in bezit van Toyota, gaf eind vorig jaar toe decennialang veiligheidstesten voor zijn auto's te hebben gemanipuleerd. De productie van een groot aantal modellen ligt nu nog stil. Toyota zegt nu dat de testfraude het gevolg was van een te grote druk op fabrieken om veel te produceren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
15 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
16 uur geleden