Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota grijpt in bij top automerk Daihatsu na veiligheidsschandaal

Toyota grijpt in bij top automerk Daihatsu na veiligheidsschandaal

IKEDA (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Toyota grijpt in bij de top van zijn dochterbedrijf Daihatsu, dat onlangs verwikkeld raakte in een schandaal rond veiligheidstests. De huidige voorzitter en president van Daihatsu moeten vertrekken. Twee leidinggevenden van andere divisies van Toyota vervangen hen.

Masahiro Inoue, nu nog topman van Toyota in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied, wordt de nieuwe president van Daihatsu. De hoogste verantwoordelijke voor de overgang naar elektrische rijden bij Toyota's luxemerk Lexus, Masanori Kuwata, staat hem bij als uitvoerend vicepresident.

De huidige voorzitter van Daihatsu Sunao Matsubayashi en president Soichiro Okudaira leggen hun functie neer. In april wil Toyota een geheel nieuwe bestuursstructuur voor Daihatsu bekendmaken.

Daihatsu

Toyota kondigde ook aan zelf toezicht te houden op de buitenlandse activiteiten van Daihatsu. Het dochterbedrijf voor budgetauto's trekt zich ook terug uit een samenwerkingsverband met Toyota en Suzuki.

Daihatsu, sinds 2016 in bezit van Toyota, gaf eind vorig jaar toe decennialang veiligheidstesten voor zijn auto's te hebben gemanipuleerd. De productie van een groot aantal modellen ligt nu nog stil. Toyota zegt nu dat de testfraude het gevolg was van een te grote druk op fabrieken om veel te produceren.

Meer uit Financieel

IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

37 minuten geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

1 uur geleden
Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

1 uur geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

2 uur geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

3 uur geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

4 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

4 uur geleden