Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota grijpt in bij top automerk Daihatsu na veiligheidsschandaal

Toyota grijpt in bij top automerk Daihatsu na veiligheidsschandaal

IKEDA (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Toyota grijpt in bij de top van zijn dochterbedrijf Daihatsu, dat onlangs verwikkeld raakte in een schandaal rond veiligheidstests. De huidige voorzitter en president van Daihatsu moeten vertrekken. Twee leidinggevenden van andere divisies van Toyota vervangen hen.

Masahiro Inoue, nu nog topman van Toyota in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied, wordt de nieuwe president van Daihatsu. De hoogste verantwoordelijke voor de overgang naar elektrische rijden bij Toyota's luxemerk Lexus, Masanori Kuwata, staat hem bij als uitvoerend vicepresident.

De huidige voorzitter van Daihatsu Sunao Matsubayashi en president Soichiro Okudaira leggen hun functie neer. In april wil Toyota een geheel nieuwe bestuursstructuur voor Daihatsu bekendmaken.

Daihatsu

Toyota kondigde ook aan zelf toezicht te houden op de buitenlandse activiteiten van Daihatsu. Het dochterbedrijf voor budgetauto's trekt zich ook terug uit een samenwerkingsverband met Toyota en Suzuki.

Daihatsu, sinds 2016 in bezit van Toyota, gaf eind vorig jaar toe decennialang veiligheidstesten voor zijn auto's te hebben gemanipuleerd. De productie van een groot aantal modellen ligt nu nog stil. Toyota zegt nu dat de testfraude het gevolg was van een te grote druk op fabrieken om veel te produceren.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

17 minuten geleden
Netflix koopt studio's van Warner Bros. in miljardendeal

LOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.

36 minuten geleden
Brussel ziet af van boete TikTok om advertentiedatabase

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.

1 uur geleden
Zuinige klanten van warmtenet betalen mogelijk meer

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.

1 uur geleden
X krijgt boete 120 miljoen van EU, onder meer om blauwe vinkjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

1 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor derde maand op rij

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.

1 uur geleden
Sterkere groei economie eurozone in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.

2 uur geleden