Toyota gaat samenwerken met Haas en keert terug in Formule 1
TOKIO (ANP) - Toyota keert na een afwezigheid van vijftien jaar terug in de Formule 1. De Japanse fabrikant gaat een "technische samenwerking" aan met het team van Haas. Volgens de renstal gaat Toyota "ontwerp-, technische en productiediensten" verzorgen.
Toyota-baas Akio Toyoda zei dat hij "eindelijk weer een gewone oudere man was geworden die van auto's houdt" om er vervolgens aan toe te voegen; "Ik denk dat die gewone oudere autoliefhebber Akio Toyoda ergens diep in zijn hart altijd spijt heeft gehad dat hij de Japanse jeugd de weg naar het besturen van de snelste auto's ter wereld heeft geblokkeerd door zich terug te trekken uit de Formule 1."
Toyota stopte eind 2009 na acht seizoenen in de koningsklasse van de autosport. De fabrikant scoorde dertien podiumplekken, maar geen zege.
Haas heeft de Franse coureur Esteban Ocon voor volgend seizoen vastgelegd. Hij gaat een duo vormen met de jonge Brit Oliver Bearman.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogste haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."
21 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.
2 uur geleden