Toyota gaat samenwerken met Haas en keert terug in Formule 1
TOKIO (ANP) - Toyota keert na een afwezigheid van vijftien jaar terug in de Formule 1. De Japanse fabrikant gaat een "technische samenwerking" aan met het team van Haas. Volgens de renstal gaat Toyota "ontwerp-, technische en productiediensten" verzorgen.
Toyota-baas Akio Toyoda zei dat hij "eindelijk weer een gewone oudere man was geworden die van auto's houdt" om er vervolgens aan toe te voegen; "Ik denk dat die gewone oudere autoliefhebber Akio Toyoda ergens diep in zijn hart altijd spijt heeft gehad dat hij de Japanse jeugd de weg naar het besturen van de snelste auto's ter wereld heeft geblokkeerd door zich terug te trekken uit de Formule 1."
Toyota stopte eind 2009 na acht seizoenen in de koningsklasse van de autosport. De fabrikant scoorde dertien podiumplekken, maar geen zege.
Haas heeft de Franse coureur Esteban Ocon voor volgend seizoen vastgelegd. Hij gaat een duo vormen met de jonge Brit Oliver Bearman.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
6 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
9 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
12 uur geleden