Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota akkoord met grootste loonstijging in 25 jaar

Toyota akkoord met grootste loonstijging in 25 jaar

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota heeft ermee ingestemd om zijn fabrieksarbeiders de grootste loonsverhoging in 25 jaar te geven. Ook andere grote Japanse bedrijven als Panasonic, Nippon Steel en Nissan verklaarden volledig tegemoet te komen aan de eisen van de vakbonden voor salarisverhogingen tijdens de jaarlijkse loononderhandelingen in Japan.

De onderhandelingen worden dit jaar nauwlettend in de gaten gehouden. Dat komt doordat de loonsverhogingen naar verwachting de weg zullen vrijmaken voor de Japanse centrale bank om een einde te maken aan de negatieve rentetarieven in het land, die sinds 2016 van kracht zijn. In tegenstelling tot andere grote centrale banken in de wereld heeft de Bank of Japan tot nu toe vastgehouden aan de negatieve rentetarieven en omvangrijke steunmaatregelen om de kwakkelende economie aan te jagen. De centrale bank vergadert op 18 en 19 maart opnieuw over de rente.

Toyota, de grootste autofabrikant ter wereld, zei akkoord te zijn gegaan met de eisen van maandelijkse loonsverhogingen van 28.440 yen (ruim 176 euro) en recordbonusbetalingen. Het bedrijf voldeed daarmee voor het vierde jaar op rij volledig aan de eisen van de vakbonden voor loonsverhogingen en bonussen. Toyota gaf net als in voorgaande jaren geen percentage voor de salarisverhoging.

Werknemers bij grote Japanse bedrijven hebben dit jaar om een loonstijging van 5,85 procent gevraagd. Volgens de grootste Japanse vakbond Rengo lagen de looneisen daarmee voor het eerst in dertig jaar boven de 5 procent. Als gevolg hiervan verwachten economen dat de loongroei in Japan dit jaar 5 procent of meer zal bedragen, vergeleken met iets minder dan 4 procent een jaar eerder. Dat zou de grootste stijging zijn in zo'n 31 jaar.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

1 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

2 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

3 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden