Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toussaint zwemt twee keer olympische limiet

Toussaint zwemt twee keer olympische limiet

AMSTERDAM (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft bij de Swim Cup in Amsterdam twee keer voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen van Tokio op de 100 meter rugslag. De 25-jarige Amsterdamse dook in het Sloterparkbad zowel in de series als de finale onder de vereiste tijd van 59,90: het was 59,63 in de series en 59,40 in de finale.

"Het moest nu echt gebeuren. Ik wilde de limiet halen. En nu is die zelfs twee keer binnen. Omdat het de Olympische Spelen zijn geeft dat extra druk. Je mag er nooit te makkelijk over nadenken dat je het 'effe' doet", zei Toussaint.

Toussaint veroverde vorige week bij de EK kortebaan in Glasgow individuele titels op de 50 en 100 rug. Op de langste afstand, de 200 meter, pakte ze brons in het 25 meterbad. Toussaint nam ook nog estafettegoud (4x50 vrij) en -zilver (4x50 wissel gemengd) mee uit Glasgow.

Record

De rugslagspecialiste had afgelopen zomer bij de WK langebaan in Gwangju net naast een olympisch startbewijs op de 100 rug gegrepen. Ze bleef steken in de halve finales en eindigde als dertiende, terwijl een plek in de top 12 haar een ticket naar Tokio had opgeleverd.

Arno Kamminga zwom twee keer onder de limiet voor Tokio 2020 op de 200 meter schoolslag. In de series tikte de 24-jarige Katwijker aan na 2.08,48, in de finale ging het nog een stukje harder: 2.08,02. Kamminga had zich op de WK al van deelname aan de Spelen verzekerd door als tiende te eindigen op dit nummer. Hij pakte vorige week EK-goud op de 100 en 200 school en brons op de 50 school.

Ranomi Kromowidjojo won de 50 meter vlinder in 25,57, voor Kim Busch (26,44). Joeri Verlinden was de snelste bij de mannen op de 50 vlinder. Hij zwom een persoonlijk record (23,59) en onder de limiet voor het EK van 2020 in Boedapest.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

9 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

10 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

11 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

12 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

13 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

15 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

16 uur geleden