Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toussaint voldoet aan verwachtingen in series op 200 rug EK baan

Toussaint voldoet aan verwachtingen in series op 200 rug EK baan

KAZAN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft zich bij de Europese kampioenschappen kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de halve finales op de 200 meter rugslag. Toussaint, na drie wereldbekerzeges favoriete in het Russische Kazan, tikte aan na 2 minuten en 6,17 seconden. Dat was ruim boven haar Nederlandse record (2.02,09), eerder dit jaar gezwommen in Boedapest. De halve finales volgen later op de dag.

Arno Kamminga, het andere boegbeeld van de Nederlandse equipe, ging met de derde tijd door naar de halve finales op de 100 meter schoolslag. Kamminga kwam uit op 56,42. Ilja Sjimanovitsj uit Belarus was de snelste: 56,04.

Thom de Boer en Jesse Puts plaatsten zich voor de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer had met 21,02 de tweede tijd, Puts (21,12) de vierde. De Italiaan Lorenzo Zazzeri was de snelste in de series: 20,92. Kenzo Simons (21,22, 6e) en Stan Pijnenburg (21,32, 10e) zaten qua tijd ook goed, maar alleen de beste twee zwemmers per land kunnen zich plaatsen.

Marrit Steenbergen was met 59,08 goed voor de derde tijd in de series op de 100 meter wisselslag. Hier was de Zweedse Sarah Sjøstrøm de snelste: 58,65. Ook Kim Busch (59,29, 5e) mag terugkomen voor de halve finales. De Nederlandse mannen plaatsten zich als vierde voor de finale op de 4x50 meter wisselslag. Pijnenburg, Kamminga, Puts en De Boer zwommen een tijd van 1.33,07. De Russen waren het snelst: 1.32,69.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

6 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

9 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

10 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

10 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

11 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

12 uur geleden