Toussaint voldoet aan verwachtingen in series op 200 rug EK baan
KAZAN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft zich bij de Europese kampioenschappen kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de halve finales op de 200 meter rugslag. Toussaint, na drie wereldbekerzeges favoriete in het Russische Kazan, tikte aan na 2 minuten en 6,17 seconden. Dat was ruim boven haar Nederlandse record (2.02,09), eerder dit jaar gezwommen in Boedapest. De halve finales volgen later op de dag.
Arno Kamminga, het andere boegbeeld van de Nederlandse equipe, ging met de derde tijd door naar de halve finales op de 100 meter schoolslag. Kamminga kwam uit op 56,42. Ilja Sjimanovitsj uit Belarus was de snelste: 56,04.
Thom de Boer en Jesse Puts plaatsten zich voor de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer had met 21,02 de tweede tijd, Puts (21,12) de vierde. De Italiaan Lorenzo Zazzeri was de snelste in de series: 20,92. Kenzo Simons (21,22, 6e) en Stan Pijnenburg (21,32, 10e) zaten qua tijd ook goed, maar alleen de beste twee zwemmers per land kunnen zich plaatsen.
Marrit Steenbergen was met 59,08 goed voor de derde tijd in de series op de 100 meter wisselslag. Hier was de Zweedse Sarah Sjøstrøm de snelste: 58,65. Ook Kim Busch (59,29, 5e) mag terugkomen voor de halve finales. De Nederlandse mannen plaatsten zich als vierde voor de finale op de 4x50 meter wisselslag. Pijnenburg, Kamminga, Puts en De Boer zwommen een tijd van 1.33,07. De Russen waren het snelst: 1.32,69.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden