Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toussaint voldoet aan verwachtingen in series op 200 rug EK baan

Toussaint voldoet aan verwachtingen in series op 200 rug EK baan

KAZAN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft zich bij de Europese kampioenschappen kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de halve finales op de 200 meter rugslag. Toussaint, na drie wereldbekerzeges favoriete in het Russische Kazan, tikte aan na 2 minuten en 6,17 seconden. Dat was ruim boven haar Nederlandse record (2.02,09), eerder dit jaar gezwommen in Boedapest. De halve finales volgen later op de dag.

Arno Kamminga, het andere boegbeeld van de Nederlandse equipe, ging met de derde tijd door naar de halve finales op de 100 meter schoolslag. Kamminga kwam uit op 56,42. Ilja Sjimanovitsj uit Belarus was de snelste: 56,04.

Thom de Boer en Jesse Puts plaatsten zich voor de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer had met 21,02 de tweede tijd, Puts (21,12) de vierde. De Italiaan Lorenzo Zazzeri was de snelste in de series: 20,92. Kenzo Simons (21,22, 6e) en Stan Pijnenburg (21,32, 10e) zaten qua tijd ook goed, maar alleen de beste twee zwemmers per land kunnen zich plaatsen.

Marrit Steenbergen was met 59,08 goed voor de derde tijd in de series op de 100 meter wisselslag. Hier was de Zweedse Sarah Sjøstrøm de snelste: 58,65. Ook Kim Busch (59,29, 5e) mag terugkomen voor de halve finales. De Nederlandse mannen plaatsten zich als vierde voor de finale op de 4x50 meter wisselslag. Pijnenburg, Kamminga, Puts en De Boer zwommen een tijd van 1.33,07. De Russen waren het snelst: 1.32,69.

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

8 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 dag geleden