Toussaint pakt Europese titel op 200 meter rugslag
KAZAN (ANP) - Kira Toussaint is op de EK zwemmen (kortebaan) in Kazan Europees kampioene geworden op de 200 meter rugslag. Ze kwam in Rusland tot een tijd van 2.01,26, een Nederlands record. Ze dook ruim onder haar eigen record van 2.02,09, dat ze in oktober zwom in Boedapest.
Achter de 27-jarige Toussaint eindigde de Italiaanse Margherita Panziera in 2.02,05 als tweede en het brons was voor Lena Grabowski uit Oostenrijk, die tot 2.04,74 kwam.
Toussaint had zich al met de beste tijd geplaatst voor de eindstrijd, waarin ze haar favorietenrol met verve waarmaakte. Ze bouwde haar race goed op en maakte het verschil in het tweede deel. Toussaint, die het liefst uitkomt op de 50 en 100 meter rugslag, zwom steeds verder weg bij Panziera, die uiteindelijk bijna 0,8 seconde later aantikte.
Derde goud Nederland
Nooit eerder werd Toussaint Europees kampioene op de 200 meter rugslag kortebaan.
Voor de Nederlandse afvaardiging is het de derde gouden medaille op de EK kortebaan. Eerder pakte Luc Kroon goud op de 400 meter vrij en veroverde het kwartet Jesse Puts, Stan Pijnenburg, Kenzo Simons en Thom de Boer de Europese titel op de 4x50 meter estafette vrije slag.
Het toernooi in Kazan duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
13 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
3 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
3 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
20 uur geleden