Toussaint ontspant door facetimen met puppy
GLASGOW (ANP) - Kira Toussaint heeft zich op geheel eigen wijze voorbereid op de finale van de 50 meter rugslag bij de EK kortebaan. Nadat ze in de halve finales met 25,75 seconden een Nederlands record had gezwommen, pakte Toussaint haar telefoon. "Tussen de eerste en tweede 50 meter zat anderhalf uur. Ja, wat ga je dan doen? Ik heb eerst heel rustig uitgezwommen en ben toen even gaan facetimen met m'n puppy", vertelde Toussaint lachend bij de NOS.
Het hondje zorgde voor de benodigde ontspanning bij Toussaint. "Wat-ie zei? Woef, verder niet zoveel. Hij was vooral heel schattig aan het doen." Even later zwom Toussaint in 25,84 naar haar tweede individuele gouden medaille in Glasgow. "Deze hele avond was genieten. Ik kwam met een glimlach op m'n gezicht het zwembad uit. Dat heb ik niet altijd. Het was een fantastische dag."
Arno Kamminga pakte ook weer een Europese titel. Na de 200 meter schoolslag was Kamminga eveneens de beste op de 100 meter. "Het was vaak 'net niet' bij mij. Nu begin ik te winnen en dat gevoel neem ik graag mee naar de wedstrijden op de langebaan", aldus de Katwijker.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
15 uur geleden