Toussaint grijpt naast medaille in herhaling van finale 100 rug
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft bij de EK in Boedapest alsnog naast een medaille gegrepen op de 100 meter rugslag. Ruim 2 uur nadat ze zilver dacht te hebben gepakt, tikte Toussaint als vierde aan in de finale die moest worden overgezwommen vanwege problemen met het startsignaal. De zege was, net als eerder op de avond in de ongeldig verklaarde finale, voor de Schotse Kathleen Dawson.
Toussaint eindigde als vierde in 59,32, drie tienden van een seconde langzamer dan eerder op de avond toen ze aantikte in 59,02. Maaike de Waard finishte als laatste in de finale in 1.00,64, nadat ze daarvoor gedeeld zesde was geworden. Dawson pakte het goud in 58,49.
De finale van de 100 rug moest worden overgezwommen vanwege technische problemen. "Het startsignaal haperde, of zo", zei Toussaint na haar oorspronkelijke 'zilveren' race. "Maar ja, als je een signaal hoort, dan ga je. Maar ik twijfelde wel, dus ik heb onder water nog gekeken naar de rest. Toen zag ik dat de rest ook was gegaan."
Verbaasd
Louise Hansson bleef in baan 8 als enige aanvankelijk aan het startblok hangen, terwijl de zeven andere zwemsters al van start gingen. De Zweedse keek even verbaasd om zich heen en dook daarna alsnog het water in. Ze eindigde vanzelfsprekend als laatste.
De organisatie besloot na het Zweedse protest de uitslag ongeldig te verklaren en de finale later op de avond opnieuw te laten zwemmen. De Nederlandse bond KNZB stelde voor om de finale naar zaterdag te verplaatsen, maar dan staat ook de 200 meter rugslag op het programma.
Medaille verspeeld
In nieuwe en droge pakken hoopten Toussaint en De Waard zich aan het einde van een lange avond te verbeteren, maar het pakte anders uit. Toussaint, die eerder deze week de Europese titel veroverde op de niet-olympische 50 rug, was op in de laatste meters en verspeelde daar een medaille. De Waard, goed voor brons op de 50 meter, was ook langzamer dan in de eerste poging en tikte als laatste aan. Hansson werd zesde.
Toussaint pakte deze week naast het goud op de 50 rug zilver met de estafetteploegen op de 4x100 vrij en 4x100 wissel (gemengd).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
22 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
23 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geleden