Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toussaint grijpt naast medaille in herhaling van finale 100 rug

Toussaint grijpt naast medaille in herhaling van finale 100 rug

BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft bij de EK in Boedapest alsnog naast een medaille gegrepen op de 100 meter rugslag. Ruim 2 uur nadat ze zilver dacht te hebben gepakt, tikte Toussaint als vierde aan in de finale die moest worden overgezwommen vanwege problemen met het startsignaal. De zege was, net als eerder op de avond in de ongeldig verklaarde finale, voor de Schotse Kathleen Dawson.

Toussaint eindigde als vierde in 59,32, drie tienden van een seconde langzamer dan eerder op de avond toen ze aantikte in 59,02. Maaike de Waard finishte als laatste in de finale in 1.00,64, nadat ze daarvoor gedeeld zesde was geworden. Dawson pakte het goud in 58,49.

De finale van de 100 rug moest worden overgezwommen vanwege technische problemen. "Het startsignaal haperde, of zo", zei Toussaint na haar oorspronkelijke 'zilveren' race. "Maar ja, als je een signaal hoort, dan ga je. Maar ik twijfelde wel, dus ik heb onder water nog gekeken naar de rest. Toen zag ik dat de rest ook was gegaan."

Verbaasd

Louise Hansson bleef in baan 8 als enige aanvankelijk aan het startblok hangen, terwijl de zeven andere zwemsters al van start gingen. De Zweedse keek even verbaasd om zich heen en dook daarna alsnog het water in. Ze eindigde vanzelfsprekend als laatste.

De organisatie besloot na het Zweedse protest de uitslag ongeldig te verklaren en de finale later op de avond opnieuw te laten zwemmen. De Nederlandse bond KNZB stelde voor om de finale naar zaterdag te verplaatsen, maar dan staat ook de 200 meter rugslag op het programma.

Medaille verspeeld

In nieuwe en droge pakken hoopten Toussaint en De Waard zich aan het einde van een lange avond te verbeteren, maar het pakte anders uit. Toussaint, die eerder deze week de Europese titel veroverde op de niet-olympische 50 rug, was op in de laatste meters en verspeelde daar een medaille. De Waard, goed voor brons op de 50 meter, was ook langzamer dan in de eerste poging en tikte als laatste aan. Hansson werd zesde.

Toussaint pakte deze week naast het goud op de 50 rug zilver met de estafetteploegen op de 4x100 vrij en 4x100 wissel (gemengd).

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

4 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

4 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

11 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

15 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

21 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden