Toussaint en De Waard naar halve finales 100 rug in Tokio
TOKIO (ANP) - De zwemsters Kira Toussaint en Maaike de Waard hebben zich geplaatst voor de halve finales van de 100 meter rugslag op de Olympische Spelen. De 27-jarige Toussaint, met 58,65 seconden de houdster van het Nederlands record, klokte in de series met 59,21 de zevende tijd. De Waard schaarde zich met 1.00,03 ook bij de laatste zestien (vijftiende).
De Australische Kaylee McKeown zwom met 57,88 een nieuw olympisch record. De 20-jarige McKeown, die sinds vorige maand met 57,45 het wereldrecord op haar naam heeft staan, was in de series 0,08 seconde sneller dan de één jaar jongere Amerikaanse Regan Smith.
Maandagochtend zijn de halve finales van de 100 rug in het Tokyo Aquatics Centre. Toussaint, die eerder dit jaar bij de EK in een tumultueus verlopen finale vierde werd op de 100 rug, heeft zich als doel gesteld om de finale te halen. "En dan weet je nooit wat er kan gebeuren", aldus de rugslagspecialiste. Toussaint maakte deel uit van de estafetteploeg die zondagochtend in Tokio net naast een medaille greep op de 4x100 meter vrije slag (vierde).
Mannenploeg
Tes Schouten bleef op haar eerste Spelen steken in de series van de 100 meter schoolslag. De 20-jarige Schouten zette met 1.07,89 de 25e tijd neer. Om de halve finales te halen, had ze bijna een seconde harder moeten gaan. Schouten zette eind vorig jaar het Nederlands record op 1.06,92 en plaatste zich daarmee voor de Spelen.
De mannenploeg op de 4x100 vrij wist zich niet te plaatsen voor de finale. Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg, Thom de Boer en Jesse Puts eindigden in hun heat als zesde in 3.14,07. Daarmee bleef het kwartet boven het Nederlands record dat het in mei had neergezet in de EK-finale in Boedapest (3.13,79). In het veld van zestien landen eindigde Nederland als twaalfde.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
12 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
12 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
14 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
16 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden