
Toussaint en De Waard naar halve finales 100 rug in Tokio
TOKIO (ANP) - De zwemsters Kira Toussaint en Maaike de Waard hebben zich geplaatst voor de halve finales van de 100 meter rugslag op de Olympische Spelen. De 27-jarige Toussaint, met 58,65 seconden de houdster van het Nederlands record, klokte in de series met 59,21 de zevende tijd. De Waard schaarde zich met 1.00,03 ook bij de laatste zestien (vijftiende).
De Australische Kaylee McKeown zwom met 57,88 een nieuw olympisch record. De 20-jarige McKeown, die sinds vorige maand met 57,45 het wereldrecord op haar naam heeft staan, was in de series 0,08 seconde sneller dan de één jaar jongere Amerikaanse Regan Smith.
Maandagochtend zijn de halve finales van de 100 rug in het Tokyo Aquatics Centre. Toussaint, die eerder dit jaar bij de EK in een tumultueus verlopen finale vierde werd op de 100 rug, heeft zich als doel gesteld om de finale te halen. "En dan weet je nooit wat er kan gebeuren", aldus de rugslagspecialiste. Toussaint maakte deel uit van de estafetteploeg die zondagochtend in Tokio net naast een medaille greep op de 4x100 meter vrije slag (vierde).
Mannenploeg
Tes Schouten bleef op haar eerste Spelen steken in de series van de 100 meter schoolslag. De 20-jarige Schouten zette met 1.07,89 de 25e tijd neer. Om de halve finales te halen, had ze bijna een seconde harder moeten gaan. Schouten zette eind vorig jaar het Nederlands record op 1.06,92 en plaatste zich daarmee voor de Spelen.
De mannenploeg op de 4x100 vrij wist zich niet te plaatsen voor de finale. Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg, Thom de Boer en Jesse Puts eindigden in hun heat als zesde in 3.14,07. Daarmee bleef het kwartet boven het Nederlands record dat het in mei had neergezet in de EK-finale in Boedapest (3.13,79). In het veld van zestien landen eindigde Nederland als twaalfde.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
2 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
15 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
17 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
17 uur geleden