Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toussaint en De Waard naar finale EK op 50 meter rugslag

Toussaint en De Waard naar finale EK op 50 meter rugslag

BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft zich bij de EK in Boedapest als tweede geplaatst voor de finale van de 50 meter rugslag. De houdster van het Europees record (27,10) zette in de halve finales 27,22 seconden neer. Alleen de Schotse Kathleen Dawson was net als in de series iets sneller: 27,19.

"Een goede race en een goede tijd, op naar de finale", zei Toussaint. Met Maaike de Waard heeft de Nederlandse zwemploeg in de finale van woensdag nog een medaillekandidate in het water liggen. De Waard kwalificeerde zich in een persoonlijk record van 27,69 als derde voor de strijd om de medailles op de 50 rug. "Met de finalespanning en nog een beetje scherpte erbij denk ik dat ik dan nog iets harder kan", aldus De Waard.

Toussaint veroverde maandag, op de openingsdag van de EK langebaan, zilver met de estafetteploeg op de 4x100 vrij. De 26-jarige Noord-Hollandse pakte bij de EK kortebaan van 2019 in Glasgow goud op de 50 en 100 meter rug en brons op de 200 rug. De 50 meter is op de rugslag geen olympisch nummer, de 100 en 200 meter wel. Toussaint heeft zich op beide afstanden gekwalificeerd voor de Olympische Spelen.

Stan Pijnenburg en Tes Schouten bleven in Boedapest steken in de halve finales van respectievelijk de 100 meter vrije slag en de 100 meter schoolslag. Pijnenburg (24) eindigde in 48,89 als twaalfde in het veld van zestien zwemmers. In de series had hij 48,76 geklokt. Jesse Puts en Nyls Korstanje, die maandag met Pijnenburg en Thom de Boer een Nederlands record zwommen in de finale van de 4x100 vrij, kwamen niet door de series. Schouten (20) greep met 1.07,39 naast een finaleplaats. De houdster van het Nederlands record (1.06,92) eindigde als vijftiende. Schouten doet komende zomer op de 100 school mee aan de Spelen van Tokio.

Meer uit Sport

Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

1 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

2 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

7 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

12 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

16 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

18 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

1 dag geleden