Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourwinnaar Vingegaard vooralsnog niet in criteriums

Tourwinnaar Vingegaard vooralsnog niet in criteriums

PARIJS (ANP) - Jonas Vingegaard is de komende dagen weliswaar in Nederland, maar de Deense Tourwinnaar laat zich niet zien in de criteriums, de wielerkoersen waar het publiek de renners uit de Tour de France van dichtbij kan zien.

John van den Akker, als wielermanager verantwoordelijk voor het deelnemersveld in de criteriums, is teleurgesteld dat de Deen vooralsnog afwijzend reageert op deelname aan wedstrijden in Nederland en België. "We hadden gehoopt hem maandag in het Belgische Aalst aan de start te zien en dinsdag in Surhuisterveen. Maar hij wordt nogal afgeschermd. Ik snap dat een talkshow op RTL4 interessanter is, maar een criterium is ook een manier om je in Nederland aan de wielerfans te laten zien", aldus Van den Akker, die hoopt de Deen op een later tijdstip nog over te kunnen halen in Nederland enkele wedstrijden te rijden.

Vingegaard vliegt woensdag vanuit Nederland naar Denemarken, waar hem een publiek eerbetoon wacht. Details daarover kon Jasper Saeijs, marketing-manager van wielerploeg Jumbo-Visma, zondag nog niet geven. "Ik weet alleen dat het een grootse huldiging zal worden", vertelde hij vanuit Parijs, waar Vingegaard feitelijk alleen nog hoeft te finishen om de eindzege in de Tour de France veilig te stellen.

Traditie

Traditiegetrouw viert de ploeg het einde van de Tour op de residentie van de Nederlandse ambassadeur in Parijs. "Dat doen we al een aantal jaren en wellicht is het dit jaar nog iets feestelijker. Alle renners en het personeel en hun partners zijn daarbij aanwezig, plus wat vertegenwoordigers van de grote sponsoren", aldus Saeijs, die zaterdagavond ook in het rennershotel aanwezig was. Daar werd traditiegetrouw champagne gedronken en kregen Vingegaard en Wout van Aert respectievelijk een gele en een groene Cervélo-fiets overhandigd waarop ze zondag de laatste etappe zullen rijden.

Dinsdag is er in Nederland een rondgang met Vingegaard langs een aantal sponsoren, waarna een huldiging volgt voor personeel en genodigden op het hoofdkantoor van de ploeg in Den Bosch. De Tourwinnaar verschijnt dinsdagavond dan nog in de talkshow van Renze Klamer. Een dag later keert hij terug naar zijn vaderland.

Meer uit Sport

Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

28 minuten geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

4 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

5 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

9 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden