Tourwinnaar Pogacar meldt zich af voor Olympische Spelen Parijs
MONACO (ANP/AFP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft zich afgemeld voor de Olympische Spelen in Parijs. De drievoudig Tourwinnaar uit Slovenië, die zou starten in de wegwedstrijd op 3 augustus, doet toch niet mee, meldt het Sloveense olympisch comité.
De Sloveense ploeg heeft aangegeven dat de drievoudige Tourwinnaar zich afmeldt, omdat hij vermoeid is. De Sloveense bondscoach van de wielrenners, Uros Murn, spreekt in een verklaring van "extreme vermoeidheid".
Pogacar had eerder zijn verbazing uitgesproken dat zijn vriendin Urska Zigart niet was geselecteerd voor de Spelen in Parijs. Zigart won in juni zowel de Sloveense wegwedstrijd als de tijdrit. "Ik heb rust nodig na de Tour en weet niet wat ik als volgende ga doen", zei hij zondag na afloop van de Tour in Nice. "Ik wil uitrusten en wat tijd met mijn vriendin doorbrengen."
Tour de France
Pogacar won afgelopen zondag de Tour de France voor de derde keer. Hij deed dat mede door zes etappes te winnen. De Sloveen schreef in mei ook al de Giro d'Italia op zijn naam, eveneens met zes etappezeges. Geen wielrenner sinds Marco Pantani in 1998 was erin geslaagd de Giro en de Tour in een jaar te winnen. Pogacar maakte daarnaast dit jaar indruk met imposante zeges in eendagswedstrijden Strade Bianche en Luik-Bastenaken-Luik.
De Sloveen zou de wegwedstrijd rijden samen met Matej Mohoric, Jan Tratnik en Luka Mezgec. Het olympisch comité van Slovenië heeft Domen Novak, ploeggenoot van Pogacar bij UAE Emirates, opgeroepen als vervanger.
Pogacar staat dinsdagavond aan de start van de profronde van Surhuisterveen in Friesland.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
5 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
21 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden