Tourwinnaar Pogacar meldt zich af voor Olympische Spelen Parijs
MONACO (ANP/AFP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft zich afgemeld voor de Olympische Spelen in Parijs. De drievoudig Tourwinnaar uit Slovenië, die zou starten in de wegwedstrijd op 3 augustus, doet toch niet mee, meldt het Sloveense olympisch comité.
De Sloveense ploeg heeft aangegeven dat de drievoudige Tourwinnaar zich afmeldt, omdat hij vermoeid is. De Sloveense bondscoach van de wielrenners, Uros Murn, spreekt in een verklaring van "extreme vermoeidheid".
Pogacar had eerder zijn verbazing uitgesproken dat zijn vriendin Urska Zigart niet was geselecteerd voor de Spelen in Parijs. Zigart won in juni zowel de Sloveense wegwedstrijd als de tijdrit. "Ik heb rust nodig na de Tour en weet niet wat ik als volgende ga doen", zei hij zondag na afloop van de Tour in Nice. "Ik wil uitrusten en wat tijd met mijn vriendin doorbrengen."
Tour de France
Pogacar won afgelopen zondag de Tour de France voor de derde keer. Hij deed dat mede door zes etappes te winnen. De Sloveen schreef in mei ook al de Giro d'Italia op zijn naam, eveneens met zes etappezeges. Geen wielrenner sinds Marco Pantani in 1998 was erin geslaagd de Giro en de Tour in een jaar te winnen. Pogacar maakte daarnaast dit jaar indruk met imposante zeges in eendagswedstrijden Strade Bianche en Luik-Bastenaken-Luik.
De Sloveen zou de wegwedstrijd rijden samen met Matej Mohoric, Jan Tratnik en Luka Mezgec. Het olympisch comité van Slovenië heeft Domen Novak, ploeggenoot van Pogacar bij UAE Emirates, opgeroepen als vervanger.
Pogacar staat dinsdagavond aan de start van de profronde van Surhuisterveen in Friesland.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
13 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
14 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
15 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
15 uur geleden