Tourwinnaar Pogacar denkt dat hij droomt
LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Tadej Pogacar was zaterdag met stomheid geslagen. De nog net 21-jarige renner van UAE Team Emirates had in de individuele tijdrit van de Tour de France zo huisgehouden dat hij zich, met alleen nog een ritje voor de vorm naar Parijs, de winnaar van de Tour de France mag noemen. "Ik weet het niet. Ik denk dat ik droom", zei de Sloveen, die zijn landgenoot Primoz Roglic op de voorlaatste dag uit de gele trui reed.
De kopman van Jumbo-Visma, de hele Tour zijn concurrent, omhelsde hem. Pogacar bleef sprakeloos. "Wat moet ik zeggen? Ik weet niet wanneer ik het me ga realiseren. Ik ben trots op mijn ploeg. Hier droomden we van en we hebben het gerealiseerd. Het is ongelooflijk."
Pogacar bleef de waarde van het collectief benadrukken. "Ik doe dit niet alleen. We zijn hier samen op verkenning geweest. Ik kende elke bocht, elke plaats waar ik moest versnellen. Maar daarvoor ben ik dank verschuldigd aan mijn ploegleiders, aan de mecaniciens, aan mijn teamgenoten. Ik heb het afgemaakt."
Tot de klim wist Pogacar dat hij op koers zat voor de gele trui. "Op de klim kon ik niet meer verstaan wat de ploegleider zei. De fans maakten te veel herrie. Maar ik wist wel dat het goed ging. Ik ben 'volgas' naar boven gereden. Mijn droom was ooit deelnemen aan de Tour en nu win ik."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.
14 uur geledenCHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
1 dag geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
1 dag geleden