Tourwinnaar Pogacar debuteert in Dwars door Vlaanderen
ROESELARE (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar staat woensdag in Roeselare voor het eerst aan de start van Dwars door Vlaanderen. De tweevoudig winnaar van de Tour de France behoort zoals verwacht tot de zeven renners van Team Emirates.
Pogacar rijdt de koers over ruim 180 kilometer ter voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, de klassieker van zondag. De Sloveen neemt het op tegen onder anderen Mathieu van der Poel, in 2019 winnaar van Dwars door Vlaanderen. Vorig jaar soleerde Dylan van Baarle naar de winst in Waregem.
Pogacar (23) won dit seizoen de Ronde van Verenigde Arabische Emiraten, Strade Bianche en Tirreno-Adriatico. In Milaan-Sanremo, gewonnen door zijn landgenoot Matej Mohoric, eindigde hij als vijfde. De kopman van Team Emirates wil zich deze week op de Belgische kasseien testen met het oog op de kasseienrit in de Tour de France van komende zomer. De Sloveen reed de Ronde van Vlaanderen vier jaar geleden bij de beloften en eindigde toen op de vijftiende plaats.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
20 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
5 uur geleden