Tourwinnaar Pogacar debuteert in Dwars door Vlaanderen
ROESELARE (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar staat woensdag in Roeselare voor het eerst aan de start van Dwars door Vlaanderen. De tweevoudig winnaar van de Tour de France behoort zoals verwacht tot de zeven renners van Team Emirates.
Pogacar rijdt de koers over ruim 180 kilometer ter voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, de klassieker van zondag. De Sloveen neemt het op tegen onder anderen Mathieu van der Poel, in 2019 winnaar van Dwars door Vlaanderen. Vorig jaar soleerde Dylan van Baarle naar de winst in Waregem.
Pogacar (23) won dit seizoen de Ronde van Verenigde Arabische Emiraten, Strade Bianche en Tirreno-Adriatico. In Milaan-Sanremo, gewonnen door zijn landgenoot Matej Mohoric, eindigde hij als vijfde. De kopman van Team Emirates wil zich deze week op de Belgische kasseien testen met het oog op de kasseienrit in de Tour de France van komende zomer. De Sloveen reed de Ronde van Vlaanderen vier jaar geleden bij de beloften en eindigde toen op de vijftiende plaats.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
16 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
22 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden