Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourstart in Kopenhagen verplaatst van 2021 naar 2022

Tourstart in Kopenhagen verplaatst van 2021 naar 2022

KOPENHAGEN (ANP) - De Tour de France start niet volgend jaar in Kopenhagen, maar in 2022. Het bestuur van de Deense hoofdstad heeft daarover na lange onderhandelingen met Tourorganisator ASO een akkoord bereikt. De start van de Franse etappekoers viel voor Kopenhagen samen met het EK voetbal en twee grote evenementen tegelijk zag burgemeester Frank Jensen niet zitten.

De Deense hoofdstad huisvest vier wedstrijden op het EK 2020, dat als gevolg van de coronacrisis is verplaatst naar volgend jaar. De laatste wedstrijd in Kopenhagen, een duel uit de achtste finales, staat op het programma voor 28 juni 2021. Vier dagen later zou in dezelfde stad de Tour de France starten met een tijdrit gevolgd door nog twee ritten door Denemarken, maar de belangrijkste wielerkoers ter wereld werd onlangs een week naar voren gehaald om wat ruimte te maken voor de eveneens uitgestelde Olympische Spelen van Tokio.

Het 'Grand Départ' is nu op 26 juni, vermoedelijk in Bretagne. De Franse regio heeft zich bij de ASO aangeboden als 'plan-B' voor de Tourstart in 2021. De komende editie van de Tour start op 29 augustus in Nice.

Meer uit Sport

Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

4 minuten geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

3 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

7 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

7 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

23 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

1 dag geleden