Tourrit voor sprinters, met kans op 'waaiers'
ORLÉANS (ANP) - Na de eerste rustdag gaat de Tour de France verder met een vlakke rit van Orléans naar Saint-Amand-Montrond. Op papier lijkt het een rit die zal uitmonden in een massasprint. De Belg Jasper Philipsen zal uitkijken naar een kans om een eerste ritzege binnen te halen. Vorig jaar won de Belg van Alpecin-Deceuninck liefst vier Touretappes.
Philipsen en zijn ploeg zullen attent zijn op zogenoemde waaiers. In 2013 zorgde de zijwind op weg naar Saint-Amand-Montrond voor breuken in het peloton, mede geïnitieerd door de Nederlandse ploeg Belkin, de voorloper van Visma - Lease a Bike. Het leverde een spectaculaire etappe op met onder meer tijdverlies voor de Spaanse klassementsrenner Alejandro Valverde. De rit werd wel gewonnen door een attente sprinter: de Brit Mark Cavendish.
Met de Sloveen Tadej Pogacar in het geel stapt het peloton om 13.05 uur in Orléans op de fiets. De andere truien zijn in handen van de Eritreeër Biniam Girmay (groen, punten), de Noor Jonas Abrahamsen (bolletjes, berg) en Remco Evenepoel (wit, jongeren). De Belg is ook de naaste belager in het algemeen klassement van Pogacar. De finish wordt verwacht rond 17.25 uur.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
7 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
12 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
14 uur geleden