Tourrenners op weg voor twaalfde etappe
AURILLAC (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vanuit Aurillac vertrokken voor de twaalfde etappe, een rit over ruim 203 kilometer naar Villeneuve-sur-Lot. Na een lastige etappe door het Centraal Massief wordt het gebergte weer verlaten en gaat het richting finish vooral licht bergaf. Naar verwachting wordt rond 17.15 uur gesprint om de ritzege.
De Deen Michael Mørkøv ging vanwege een coronabesmetting niet meer van start, waardoor nog 167 renners in koers zijn. Die treffen onderweg drie korte beklimmingen van de vierde categorie, de laatste op 68 kilometer voor de finish in Villeneuve-sur-Lot. De tussensprint ligt na 110 kilometer in Gourdon.
De gele trui is nog steeds in handen van Tadej Pogacar. De Sloveen breidde zijn voorsprong op de Belg Remco Evenepoel uit naar 1.06 minuut. De Deen Jonas Vingegaard, winnaar van de elfde etappe, volgt op 1.14. Evenepoel draagt als leider van het jongerenklassement de witte trui. De Noor Jonas Abrahamsen mag de bergtrui opnieuw aantrekken, al staat hij inmiddels tweede in het bergklassement achter Pogacar. Voor de Eritrese groenetruidrager Biniam Girmay, de leider in het puntenklassement, liggen er kansen met mogelijk een massasprint.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
15 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
18 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
21 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
21 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
22 uur geleden