Tourrenners op weg voor twaalfde etappe
AURILLAC (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vanuit Aurillac vertrokken voor de twaalfde etappe, een rit over ruim 203 kilometer naar Villeneuve-sur-Lot. Na een lastige etappe door het Centraal Massief wordt het gebergte weer verlaten en gaat het richting finish vooral licht bergaf. Naar verwachting wordt rond 17.15 uur gesprint om de ritzege.
De Deen Michael Mørkøv ging vanwege een coronabesmetting niet meer van start, waardoor nog 167 renners in koers zijn. Die treffen onderweg drie korte beklimmingen van de vierde categorie, de laatste op 68 kilometer voor de finish in Villeneuve-sur-Lot. De tussensprint ligt na 110 kilometer in Gourdon.
De gele trui is nog steeds in handen van Tadej Pogacar. De Sloveen breidde zijn voorsprong op de Belg Remco Evenepoel uit naar 1.06 minuut. De Deen Jonas Vingegaard, winnaar van de elfde etappe, volgt op 1.14. Evenepoel draagt als leider van het jongerenklassement de witte trui. De Noor Jonas Abrahamsen mag de bergtrui opnieuw aantrekken, al staat hij inmiddels tweede in het bergklassement achter Pogacar. Voor de Eritrese groenetruidrager Biniam Girmay, de leider in het puntenklassement, liggen er kansen met mogelijk een massasprint.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
5 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
9 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
12 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden