Tourrenners op weg voor twaalfde etappe
AURILLAC (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vanuit Aurillac vertrokken voor de twaalfde etappe, een rit over ruim 203 kilometer naar Villeneuve-sur-Lot. Na een lastige etappe door het Centraal Massief wordt het gebergte weer verlaten en gaat het richting finish vooral licht bergaf. Naar verwachting wordt rond 17.15 uur gesprint om de ritzege.
De Deen Michael Mørkøv ging vanwege een coronabesmetting niet meer van start, waardoor nog 167 renners in koers zijn. Die treffen onderweg drie korte beklimmingen van de vierde categorie, de laatste op 68 kilometer voor de finish in Villeneuve-sur-Lot. De tussensprint ligt na 110 kilometer in Gourdon.
De gele trui is nog steeds in handen van Tadej Pogacar. De Sloveen breidde zijn voorsprong op de Belg Remco Evenepoel uit naar 1.06 minuut. De Deen Jonas Vingegaard, winnaar van de elfde etappe, volgt op 1.14. Evenepoel draagt als leider van het jongerenklassement de witte trui. De Noor Jonas Abrahamsen mag de bergtrui opnieuw aantrekken, al staat hij inmiddels tweede in het bergklassement achter Pogacar. Voor de Eritrese groenetruidrager Biniam Girmay, de leider in het puntenklassement, liggen er kansen met mogelijk een massasprint.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
1 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
16 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
17 uur geleden