Tourrenners op weg naar Parijs
MANTES-LA-JOLIE (ANP) - Rond kwart over vier heeft Tourbaas Christian Prudhomme met zijn vlag het sein gegeven dat de 21e en laatste etappe van de Tour de France is begonnen. De prijzen zijn grotendeels verdeeld, met de Sloveen Tadej Pogacar als de aanstaande winnaar van het algemeen klassement, het berg- en het jongerenklassement. Op weg naar de Champs-Élysées van Parijs gaat het voornamelijk nog om de dagzege.
Pogacar nam zaterdag met een sensationeel optreden in de individuele tijdrit de gele trui over van zijn landgenoot Primoz Roglic, de kopman van Jumbo-Visma. De Australiër Richie Porte klom naar de derde plaats. Tom Dumoulin gaat de Tour besluiten als beste Nederlander op de zevende plaats. Misschien kan Cees Bol in Parijs nog voor de enige Nederlandse ritzege zorgen. Hij behoort tot de sprinters die verwacht worden op de Champs-Élysées waar na negen doorkomsten rond 19.00 uur om de ritwinst wordt gesprint.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
10 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
12 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
15 uur geleden