Tourrenners gepresenteerd in andere sfeer
NICE (ANP) - Op de Place Masséna van Nice zijn donderdagavond de renners gepresenteerd die zaterdag van start gaan in de Tour de France. Dat gebeurde vanwege het coronavirus twee maanden later dan gepland en in een andere sfeer. "Zonder de steun van de gemeente Nice, de solidariteit in de wielerwereld en de wielerbond UCI was er dit jaar geen Tour geweest", sprak Tourbaas Christian Prudhomme voor een beperkt aantal toeschouwers.
De meeste plaatsen bleven vanwege strengere coronaregels leeg op het plein in het hart van Nice, waar de ploegen een voor een op het podium verschenen. De renners droegen mondkapjes zoals dat momenteel moet in Nice vanwege de stijging van het aantal besmettingen. Burgemeester Christian Estrosi had even daarvoor al gesproken van een "extreem lastige uitdaging" om om te gaan met het virus. "Zonder de hulp van de landelijke en regionale overheden was dit niet gelukt, maar de Tour is gered. Er is maanden hard aan gewerkt, maar nu gaan we de Fransen en eigenlijk alle wielerliefhebbers wereldwijd blij maken."
Prudhomme zei ook dat er dit jaar, met een gelimiteerd aantal toeschouwers langs de route, meer dan ooit sprake is van een tv-evenement. "Heel de wereld gaat zien hoe mooi Nice en de rest van Frankrijk is. We lopen hier nu in ieder geval lachend rond, al valt dat door onze mondkapjes minder op."
Als laatste mocht het team van Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, het podium betreden. In een nieuwe outfit, met een nieuwe naam: Ineos-Grenadiers. De Colombiaan zelf fietste als laatste naar boven. "Het was een lange periode thuis, maar ik ben klaar voor de Tour", sprak Bernal, die het mondkapje net als zijn ploeggenoten had afgedaan. "Ik ben blij dat we hier nu zijn, we gaan ervan genieten."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
3 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
5 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
11 uur geleden