Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourrenners gepresenteerd in andere sfeer

Tourrenners gepresenteerd in andere sfeer

NICE (ANP) - Op de Place Masséna van Nice zijn donderdagavond de renners gepresenteerd die zaterdag van start gaan in de Tour de France. Dat gebeurde vanwege het coronavirus twee maanden later dan gepland en in een andere sfeer. "Zonder de steun van de gemeente Nice, de solidariteit in de wielerwereld en de wielerbond UCI was er dit jaar geen Tour geweest", sprak Tourbaas Christian Prudhomme voor een beperkt aantal toeschouwers.

De meeste plaatsen bleven vanwege strengere coronaregels leeg op het plein in het hart van Nice, waar de ploegen een voor een op het podium verschenen. De renners droegen mondkapjes zoals dat momenteel moet in Nice vanwege de stijging van het aantal besmettingen. Burgemeester Christian Estrosi had even daarvoor al gesproken van een "extreem lastige uitdaging" om om te gaan met het virus. "Zonder de hulp van de landelijke en regionale overheden was dit niet gelukt, maar de Tour is gered. Er is maanden hard aan gewerkt, maar nu gaan we de Fransen en eigenlijk alle wielerliefhebbers wereldwijd blij maken."

Prudhomme zei ook dat er dit jaar, met een gelimiteerd aantal toeschouwers langs de route, meer dan ooit sprake is van een tv-evenement. "Heel de wereld gaat zien hoe mooi Nice en de rest van Frankrijk is. We lopen hier nu in ieder geval lachend rond, al valt dat door onze mondkapjes minder op."

Als laatste mocht het team van Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, het podium betreden. In een nieuwe outfit, met een nieuwe naam: Ineos-Grenadiers. De Colombiaan zelf fietste als laatste naar boven. "Het was een lange periode thuis, maar ik ben klaar voor de Tour", sprak Bernal, die het mondkapje net als zijn ploeggenoten had afgedaan. "Ik ben blij dat we hier nu zijn, we gaan ervan genieten."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

8 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

8 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

8 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

10 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

15 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

20 uur geleden