Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourrenners gepresenteerd in andere sfeer

Tourrenners gepresenteerd in andere sfeer

NICE (ANP) - Op de Place Masséna van Nice zijn donderdagavond de renners gepresenteerd die zaterdag van start gaan in de Tour de France. Dat gebeurde vanwege het coronavirus twee maanden later dan gepland en in een andere sfeer. "Zonder de steun van de gemeente Nice, de solidariteit in de wielerwereld en de wielerbond UCI was er dit jaar geen Tour geweest", sprak Tourbaas Christian Prudhomme voor een beperkt aantal toeschouwers.

De meeste plaatsen bleven vanwege strengere coronaregels leeg op het plein in het hart van Nice, waar de ploegen een voor een op het podium verschenen. De renners droegen mondkapjes zoals dat momenteel moet in Nice vanwege de stijging van het aantal besmettingen. Burgemeester Christian Estrosi had even daarvoor al gesproken van een "extreem lastige uitdaging" om om te gaan met het virus. "Zonder de hulp van de landelijke en regionale overheden was dit niet gelukt, maar de Tour is gered. Er is maanden hard aan gewerkt, maar nu gaan we de Fransen en eigenlijk alle wielerliefhebbers wereldwijd blij maken."

Prudhomme zei ook dat er dit jaar, met een gelimiteerd aantal toeschouwers langs de route, meer dan ooit sprake is van een tv-evenement. "Heel de wereld gaat zien hoe mooi Nice en de rest van Frankrijk is. We lopen hier nu in ieder geval lachend rond, al valt dat door onze mondkapjes minder op."

Als laatste mocht het team van Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, het podium betreden. In een nieuwe outfit, met een nieuwe naam: Ineos-Grenadiers. De Colombiaan zelf fietste als laatste naar boven. "Het was een lange periode thuis, maar ik ben klaar voor de Tour", sprak Bernal, die het mondkapje net als zijn ploeggenoten had afgedaan. "Ik ben blij dat we hier nu zijn, we gaan ervan genieten."

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

7 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

9 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

10 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

10 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

12 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

12 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden