Tourpeloton vertrokken voor rit naar Carcassonne
RODEZ (ANP) - Het peloton in de Tour de France is kort na 13.00 uur op de fiets gestapt voor de vijftiende etappe, een rit onder warme omstandigheden van Rodez naar Carcassonne met enkele heuveltjes onderweg. In de laatste 50 kilometer gaat het grotendeels in dalende lijn naar de vestingstad, een van de drukst bezochte toeristische attracties van Frankrijk. Daar wordt rond 17.45 uur een massasprint verwacht.
Drie renners ontbraken bij de start: de Sloveen Primoz Roglic, die nog last heeft van de verwondingen van een eerdere val, de Deen Magnus Cort en de Australiër Simon Clarke, die beiden positief hebben getest op corona. Het peloton telt daardoor nog 154 renners. Van hen draagt de Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma opnieuw de gele trui. Door het uitvallen van Roglic heeft hij nu wel een helper minder om de verwachte aanvallen van diens landgenoot Tadej Pogacar te pareren.
De verwachting is dat de temperatuur onderweg kan oplopen tot boven de 40 graden.
Meer uit Sport
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
1 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
6 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
9 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
11 uur geleden