Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton vertrokken voor eerste Alpenrit

Tourpeloton vertrokken voor eerste Alpenrit

LA TOUR-DU-PIN (ANP) - Het Tourpeloton, nog 156 man sterk nadat er geen corona is aangetroffen bij renners en begeleiders, is rond 13.15 uur vertrokken voor de eerste van drie Alpenritten. Vanuit La-Tour-du-Pin wordt in zuidelijke richting een draai gemaakt om Grenoble richting Montée de Saint-Nizier-du-Moucherotte, de zwaarste klim van de dag. Op de top is het nog 20 kilometer naar finishplaats Villard-de-Lans. De laatste 2 kilometer gaat het weer flink omhoog. Tourbaas Christian Prudhomme is terug in koers. Hij was een week in thuisquarantaine na een positieve coronatest.

Al snel na de start ligt een eerste hellinkje, de Côte de Virieu van de vierde categorie. Na de tussensprint (km 44,5) volgen ten noordoosten van Grenoble twee cols van de tweede categorie: de Col de Porte en de Côte de Revel. Daarna gaat het in het natuurpark Vercors 11 kilometer omhoog op de in de eerste categorie ingedeelde Moucherotte. De slotklim in Villars-de-Lans heet Côte 2000 waar de finish op 1152 meter hoogte ligt.

De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma is de leider in koers. De etappe eindigt naar verwachting rond 17.30 uur.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

8 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

8 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

10 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

12 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

12 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

13 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden