Tourpeloton vertrokken voor eerste Alpenrit
LA TOUR-DU-PIN (ANP) - Het Tourpeloton, nog 156 man sterk nadat er geen corona is aangetroffen bij renners en begeleiders, is rond 13.15 uur vertrokken voor de eerste van drie Alpenritten. Vanuit La-Tour-du-Pin wordt in zuidelijke richting een draai gemaakt om Grenoble richting Montée de Saint-Nizier-du-Moucherotte, de zwaarste klim van de dag. Op de top is het nog 20 kilometer naar finishplaats Villard-de-Lans. De laatste 2 kilometer gaat het weer flink omhoog. Tourbaas Christian Prudhomme is terug in koers. Hij was een week in thuisquarantaine na een positieve coronatest.
Al snel na de start ligt een eerste hellinkje, de Côte de Virieu van de vierde categorie. Na de tussensprint (km 44,5) volgen ten noordoosten van Grenoble twee cols van de tweede categorie: de Col de Porte en de Côte de Revel. Daarna gaat het in het natuurpark Vercors 11 kilometer omhoog op de in de eerste categorie ingedeelde Moucherotte. De slotklim in Villars-de-Lans heet Côte 2000 waar de finish op 1152 meter hoogte ligt.
De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma is de leider in koers. De etappe eindigt naar verwachting rond 17.30 uur.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
3 uur geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
7 uur geleden