Tourpeloton vertrokken voor derde etappe
LORIENT (ANP) - Onder een donker wolkendek en met waarschijnlijk regen in aantocht is het peloton vanuit Lorient begonnen aan de derde etappe in de Tour de France. Voor de derde keer voert de rit door Bretagne, maar in tegenstelling tot de eerste twee etappes is de finale redelijk vlak te noemen. De verwachting is dan ook dat het de eerste dag wordt voor de sprinters om hun kans op dagsucces te grijpen.
Mathieu van der Poel is de geletruidrager. De Nederlander van Alpecin-Fenix veroverde zondag de leiding na een ijzersterk optreden op de Mûr-de-Bretagne en denkt de trui zeker drie dagen te kunnen dragen. Pas woensdag, in een individuele tijdrit over 27 kilometer, zullen betere tijdrijders als de Sloveen Primoz Roglic de aanval inzetten.
De Nederlander Ide Schelling draagt opnieuw de bollentrui. Hij is de nummer 2 in het bergklassement achter Van der Poel.
De finish in Pontivy wordt verwacht rond 17.30 uur.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
13 uur geleden