Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton op weg voor zware Pyreneeënrit

Tourpeloton op weg voor zware Pyreneeënrit

LOUDENVIELLE (ANP) - Het Tourpeloton heeft zich in Loudenvielle in gang gezet voor de vijftiende etappe. Op de Franse nationale feestdag (Quatorze Juillet) ligt de aankomst opnieuw aan het einde van de klim. Zaterdag eindigde de eerste Pyreneeënrit op Pla d'Adet, ditmaal is Plateau de Beille de eindbestemming.

De rit van zondag oogt zwaarder. In plaats van een vlakke aanloop volgt meteen de Col de Peyresourde, een klim van de eerste categorie. Daarna staan nog drie cols op het programma die op hetzelfde niveau zijn ingeschaald, waarna met de slotklim een col volgt van de zogenoemde buitencategorie. De klim naar Plateau de Beille is bijna 16 kilometer lang met een gemiddelde stijging van 7,8 procent.

De Sloveen Tadej Pogacar heeft na zijn ritzege van zaterdag de gele trui nog steviger in handen. Zijn naaste belager Jonas Vingegaard moet inmiddels een kleine twee minuten goedmaken op de kopman van UAE Team Emirates. De Deen van Visma - Lease a Bike draagt de bergtrui als nummer 2 in dat klassement achter Pogacar.

De Belg Remco Evenepoel staat derde in het klassement en draagt de witte trui als beste jongere. De Eritreeër Biniam Girmay vertrekt in het groen als leider in het puntenklassement.

Meer uit Sport

Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

23 minuten geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

12 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

15 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

16 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

16 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

16 uur geleden
Laros viert rentree met sterke zege op 800 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.

16 uur geleden