Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton op weg voor zware Pyreneeënrit

Tourpeloton op weg voor zware Pyreneeënrit

LOUDENVIELLE (ANP) - Het Tourpeloton heeft zich in Loudenvielle in gang gezet voor de vijftiende etappe. Op de Franse nationale feestdag (Quatorze Juillet) ligt de aankomst opnieuw aan het einde van de klim. Zaterdag eindigde de eerste Pyreneeënrit op Pla d'Adet, ditmaal is Plateau de Beille de eindbestemming.

De rit van zondag oogt zwaarder. In plaats van een vlakke aanloop volgt meteen de Col de Peyresourde, een klim van de eerste categorie. Daarna staan nog drie cols op het programma die op hetzelfde niveau zijn ingeschaald, waarna met de slotklim een col volgt van de zogenoemde buitencategorie. De klim naar Plateau de Beille is bijna 16 kilometer lang met een gemiddelde stijging van 7,8 procent.

De Sloveen Tadej Pogacar heeft na zijn ritzege van zaterdag de gele trui nog steviger in handen. Zijn naaste belager Jonas Vingegaard moet inmiddels een kleine twee minuten goedmaken op de kopman van UAE Team Emirates. De Deen van Visma - Lease a Bike draagt de bergtrui als nummer 2 in dat klassement achter Pogacar.

De Belg Remco Evenepoel staat derde in het klassement en draagt de witte trui als beste jongere. De Eritreeër Biniam Girmay vertrekt in het groen als leider in het puntenklassement.

Meer uit Sport

Tennisster Kostjoek voor het eerst halvefinaliste op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.

18 minuten geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste sprintetappe

LANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.

1 uur geleden
Djokovic in vijf sets langs Auger-Aliassime op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).

15 uur geleden
Oekraïne uit zorgen over IOC-versoepeling voor Russische sporters

KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.

18 uur geleden
Muchová ten koste van Osaka naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.

21 uur geleden
Deen Pedersen wint vierde etappe in Tour de France

FOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.

21 uur geleden
Zverev voor het eerst kwartfinalist Wimbledon na zege op Lehečka

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).

21 uur geleden