Tourpeloton op weg naar Zwitserland
DOLE (ANP) - Vanuit Dole is het peloton in de Tour de France iets na 13.00 uur vertrokken voor de achtste etappe. De bestemming is Zwitserland, dat na 113 kilometer wordt bereikt. Daarna volgen nog ruim 70 kilometer richting Lausanne, waar de finish ligt na een klim van een kleine 5 kilometer, geklasseerd als een berg van de derde categorie. De eerste renner wordt daar rond 17.30 uur verwacht.
De etappe kent naast de slotklim nog drie beklimmingen, twee van de vierde en een van de derde categorie.
De Sloveen Tadej Pogacar rijdt voor de tweede dag in de gele trui. Hij heeft in het klassement 35 seconden voorsprong op Jonas Vingegaard, de Deen van Jumbo-Visma. Diens Belgische ploeggenoot Wout van Aert draagt de groene puntentrui en de Deen Magnus Cort is nog altijd in het bezit van de bollentrui. Omdat Pogacar geen twee truien kan dragen, mag de Brit Tom Pidcock zich in de witte trui van het jongerenklassement hullen.
De Fransman Geoffrey Bouchard (AG2R) en de Noor Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates) zijn niet meer van start gegaan.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
21 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden