Tourpeloton op weg naar Zwitserland
DOLE (ANP) - Vanuit Dole is het peloton in de Tour de France iets na 13.00 uur vertrokken voor de achtste etappe. De bestemming is Zwitserland, dat na 113 kilometer wordt bereikt. Daarna volgen nog ruim 70 kilometer richting Lausanne, waar de finish ligt na een klim van een kleine 5 kilometer, geklasseerd als een berg van de derde categorie. De eerste renner wordt daar rond 17.30 uur verwacht.
De etappe kent naast de slotklim nog drie beklimmingen, twee van de vierde en een van de derde categorie.
De Sloveen Tadej Pogacar rijdt voor de tweede dag in de gele trui. Hij heeft in het klassement 35 seconden voorsprong op Jonas Vingegaard, de Deen van Jumbo-Visma. Diens Belgische ploeggenoot Wout van Aert draagt de groene puntentrui en de Deen Magnus Cort is nog altijd in het bezit van de bollentrui. Omdat Pogacar geen twee truien kan dragen, mag de Brit Tom Pidcock zich in de witte trui van het jongerenklassement hullen.
De Fransman Geoffrey Bouchard (AG2R) en de Noor Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates) zijn niet meer van start gegaan.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
10 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
12 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
12 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden