Tourpeloton op weg naar Zwitserland
DOLE (ANP) - Vanuit Dole is het peloton in de Tour de France iets na 13.00 uur vertrokken voor de achtste etappe. De bestemming is Zwitserland, dat na 113 kilometer wordt bereikt. Daarna volgen nog ruim 70 kilometer richting Lausanne, waar de finish ligt na een klim van een kleine 5 kilometer, geklasseerd als een berg van de derde categorie. De eerste renner wordt daar rond 17.30 uur verwacht.
De etappe kent naast de slotklim nog drie beklimmingen, twee van de vierde en een van de derde categorie.
De Sloveen Tadej Pogacar rijdt voor de tweede dag in de gele trui. Hij heeft in het klassement 35 seconden voorsprong op Jonas Vingegaard, de Deen van Jumbo-Visma. Diens Belgische ploeggenoot Wout van Aert draagt de groene puntentrui en de Deen Magnus Cort is nog altijd in het bezit van de bollentrui. Omdat Pogacar geen twee truien kan dragen, mag de Brit Tom Pidcock zich in de witte trui van het jongerenklassement hullen.
De Fransman Geoffrey Bouchard (AG2R) en de Noor Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates) zijn niet meer van start gegaan.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
3 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
7 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
8 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 uur geleden