Tourpeloton op weg naar Zwitserland
DOLE (ANP) - Vanuit Dole is het peloton in de Tour de France iets na 13.00 uur vertrokken voor de achtste etappe. De bestemming is Zwitserland, dat na 113 kilometer wordt bereikt. Daarna volgen nog ruim 70 kilometer richting Lausanne, waar de finish ligt na een klim van een kleine 5 kilometer, geklasseerd als een berg van de derde categorie. De eerste renner wordt daar rond 17.30 uur verwacht.
De etappe kent naast de slotklim nog drie beklimmingen, twee van de vierde en een van de derde categorie.
De Sloveen Tadej Pogacar rijdt voor de tweede dag in de gele trui. Hij heeft in het klassement 35 seconden voorsprong op Jonas Vingegaard, de Deen van Jumbo-Visma. Diens Belgische ploeggenoot Wout van Aert draagt de groene puntentrui en de Deen Magnus Cort is nog altijd in het bezit van de bollentrui. Omdat Pogacar geen twee truien kan dragen, mag de Brit Tom Pidcock zich in de witte trui van het jongerenklassement hullen.
De Fransman Geoffrey Bouchard (AG2R) en de Noor Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates) zijn niet meer van start gegaan.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
9 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
10 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
13 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
16 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden