Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton op weg naar mogelijk nieuwe massasprint

Tourpeloton op weg naar mogelijk nieuwe massasprint

MÂCON (ANP) - Het peloton in de Tour de France is kort na half twee vertrokken voor de zesde etappe, een rit van Mâcon naar Dijon over 163 kilometer. Naar verwachting is het net als woensdag een dag voor de sprinters. In de vijfde etappe boekte de Brit Mark Cavendish zijn historische 35e ritzege in de Tour.

Het is afwachten of het tegen de klok van half zes tot een herhaling komt. De Belg Jasper Philipsen zal bijzonder gemotiveerd zijn om revanche te nemen voor zijn tweede plaats een dag eerder. De renner van Alpecin-Deceuninck was vorig jaar in de massasprints oppermachtig met vier zeges.

Na de officiële start, rond 13.50 uur, wacht de renners vrij snel de enige korte beklimming van de dag, de Col du Bois Clair van de vierde categorie. Daarna volgt een grotendeels vlak parcours waar de wind mogelijk wel een rol kan spelen.

Tadej Pogacar start opnieuw in de gele trui. De Sloveen heeft in het algemeen klassement 45 seconden voorsprong op de Belg Remco Evenepoel, die in de witte trui van het jongerenklassement rijdt. Biniam Girmay draagt als eerste Eritreeër de groene puntentrui. Jonas Abrahamsen uit Noorwegen heeft nu de bollentrui van het bergklassement aan.

Meer uit Sport

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

2 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

3 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

4 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

7 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

9 uur geleden