Tourpeloton op weg naar loodzware cols
LYON (ANP) - Vanuit Lyon zijn 157 renners vertrokken voor de vijftiende etappe van de Tour de France. Het belooft na een vlakke aanloop een loodzware middag te worden met twee cols van de eerste en één van de buitencategorie. Op die laatste, de Grand Colombier, is de finishstreep getrokken. De verwachting is dat de eerste renners daar tegen 17.30 uur arriveren.
Omdat na 58 kilometer in Le Bouchage gesprint gaat worden voor het puntenklassement, zal Peter Sagan zich in de beginfase laten zien. De Slowaak van Bora-hansgrohe is er alles aan gelegen verder in te lopen op de Ier Sam Bennett, de drager van de groene trui. Daarna is het de beurt aan de klimmers die met de Montée de la Selle de Fromentel in feite de Grand Colombier vanuit Artemare al een keer beklimmen. Daarna volgt de Col de la Biche waarna vanuit Culoz de slotklim over 17 kilometer begint. Publiek is op de cols niet toegestaan vanwege het gevaar op coronabesmettingen.
Primoz Roglic, de klassementsleider van Jumbo-Visma, is de man die aanvallen kan verwachten. Maar de Sloveen is goed bekend met de bergpas in de Jura. Vorige maand won hij er een etappe in de Tour de l'Ain.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
19 minuten geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
56 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).
3 uur geledenGAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Pep Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden. De 55-jarige Spanjaard heeft volgens diverse media, waaronder La Gazzetta dello Sport en het Italiaanse persbureau ANSA, de Italiaanse voetbalbond laten weten dat hij niet beschikbaar is om de opgestapte Gennaro Gattuso op te volgen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime keert in februari terug naar het ABN AMRO Open in Ahoy. Dat meldt de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam. De 25-jarige Canadees, die het evenement in 2022 won, was acht keer eerder aanwezig. Vorig jaar verloor hij de finale van de Australiër Alex de Minaur, die eerder al zijn terugkeer in 2027 bevestigde.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht bij de finaleronde van de World Cup in Sydney Hongarije verslagen. Na de reguliere vier periodes was de stand 11-11, maar het team van bondscoach Evangelos Doudesis nam de strafworpen beter. De eindstand in Sydney was 16-15.
9 uur geleden