Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton op weg naar loodzware cols

Tourpeloton op weg naar loodzware cols

LYON (ANP) - Vanuit Lyon zijn 157 renners vertrokken voor de vijftiende etappe van de Tour de France. Het belooft na een vlakke aanloop een loodzware middag te worden met twee cols van de eerste en één van de buitencategorie. Op die laatste, de Grand Colombier, is de finishstreep getrokken. De verwachting is dat de eerste renners daar tegen 17.30 uur arriveren.

Omdat na 58 kilometer in Le Bouchage gesprint gaat worden voor het puntenklassement, zal Peter Sagan zich in de beginfase laten zien. De Slowaak van Bora-hansgrohe is er alles aan gelegen verder in te lopen op de Ier Sam Bennett, de drager van de groene trui. Daarna is het de beurt aan de klimmers die met de Montée de la Selle de Fromentel in feite de Grand Colombier vanuit Artemare al een keer beklimmen. Daarna volgt de Col de la Biche waarna vanuit Culoz de slotklim over 17 kilometer begint. Publiek is op de cols niet toegestaan vanwege het gevaar op coronabesmettingen.

Primoz Roglic, de klassementsleider van Jumbo-Visma, is de man die aanvallen kan verwachten. Maar de Sloveen is goed bekend met de bergpas in de Jura. Vorige maand won hij er een etappe in de Tour de l'Ain.

Meer uit Sport

Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

14 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

14 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

20 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

1 dag geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

1 dag geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden