Tourpeloton op weg naar loodzware cols
LYON (ANP) - Vanuit Lyon zijn 157 renners vertrokken voor de vijftiende etappe van de Tour de France. Het belooft na een vlakke aanloop een loodzware middag te worden met twee cols van de eerste en één van de buitencategorie. Op die laatste, de Grand Colombier, is de finishstreep getrokken. De verwachting is dat de eerste renners daar tegen 17.30 uur arriveren.
Omdat na 58 kilometer in Le Bouchage gesprint gaat worden voor het puntenklassement, zal Peter Sagan zich in de beginfase laten zien. De Slowaak van Bora-hansgrohe is er alles aan gelegen verder in te lopen op de Ier Sam Bennett, de drager van de groene trui. Daarna is het de beurt aan de klimmers die met de Montée de la Selle de Fromentel in feite de Grand Colombier vanuit Artemare al een keer beklimmen. Daarna volgt de Col de la Biche waarna vanuit Culoz de slotklim over 17 kilometer begint. Publiek is op de cols niet toegestaan vanwege het gevaar op coronabesmettingen.
Primoz Roglic, de klassementsleider van Jumbo-Visma, is de man die aanvallen kan verwachten. Maar de Sloveen is goed bekend met de bergpas in de Jura. Vorige maand won hij er een etappe in de Tour de l'Ain.
Meer uit Sport
LUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.
32 minuten geledenEASTBOURNE (ANP) - Tennisser Zizou Bergs heeft het grastoernooi van Eastbourne op zijn naam geschreven en daarmee vertrouwen opgedaan voor Wimbledon. In de finale rekende hij in drie sets af met de Fransman Ugo Humbert, die hij komende week ook treft in de eerste ronde op het grandslamtoernooi in Londen: 3-6 6-1 6-4.
55 minuten geledenASSEN (ANP) - De Japanner Ai Ogura heeft de 95e TT van Assen gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia boekte op het Drentse asfalt zijn eerste overwinning in de koningsklasse van de motorsport. De Spanjaard Raúl Fernández, teamgenoot van Ogura, finishte op twee seconden achterstand als tweede.
56 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman kon het bijna niet geloven dat hij in Nijmegen Nederlands kampioen was geworden. De laatste keer dat hij met de handen omhoog over de streep was gekomen was volgens de 35-jarige renner van Visma - Lease a Bike "heel lang geleden". "Bij de beloften denk ik. Het is een heerlijk gevoel", zei hij in de eerste reactie bij de NOS.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Marco Bezzecchi is al in de tweede ronde van de TT van Assen uitgevallen. De Italiaan, die leidt in het wereldkampioenschap van de MotoGP, verloor in de beruchte bocht Ramshoek de controle over zijn Aprilia-motor. Bezzecchi buitelde tientallen meters door de grindbak. Het is nog onduidelijk of hij letsel heeft opgelopen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wilco Kelderman is voor het eerst Nederlands kampioen geworden. De 35-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike rondde na 160,5 kilometer rondom Nijmegen een lange solo af. Op bijna anderhalve minuut werd Bauke Mollema tweede en Jochem Kerckhaert derde.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Collin Veijer is bij de TT van Assen als negende gefinisht in de Moto2 en heeft daarmee 7 punten gescoord in het wereldkampioenschap. Zonta van den Goorbergh kwam na 22 ronden op het warme circuit in Drenthe als dertiende over de meet en verdiende 3 punten voor het kampioenschap.
2 uur geleden