Tourpeloton op weg naar lastige finale in Bologna
CESENATICO (ANP) - Met de Fransman Romain Bardet in de gele trui is het peloton om 12.15 uur vanuit het Italiaanse Cesenatico vertrokken voor de tweede etappe van de Tour de France. Die voert, als een kwartier later het officiële startsein is gegeven, over een kleine 200 kilometer naar Bologna. Daar wacht in de finale twee keer een kort maar steil klimmetje naar de basiliek van San Luca.
Onderweg liggen er vijf hellingen van de derde categorie en een van de vierde. De finish wordt verwacht rond kwart over vijf. De verwachting is dat de favorieten voor het klassement, zoals de Slovenen Tadej Pogacar en Primoz Roglic, zich op de San Luca-klim laten zien. Roglic won er drie keer de Ronde van Emilië.
Frank van den Broek draagt als leider van het puntenklassement de groene trui. Zijn tweede plaats in de eerste rit, waarin hij met zijn ploeggenoot Bardet net vooruit bleef, leverde de jonge Nederlander van dsm-firmenich PostNL ook de leiding in het jongerenklassement op. De Noor Jonas Abrahamsen rijdt in de bollentrui van het bergklassement.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
6 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
8 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden