Tourpeloton na eerbetoon op weg naar Calais
DUINKERKE (ANP) - Het peloton in de Tour de France is om 13.15 uur in Duinkerke opgestapt voor de vierde etappe, de eerste op Franse bodem. De bestemming is Calais na een rit over 171,5 kilometer die door het binnenland over een aantal heuveltjes voert. Op zo'n 10 kilometer voor de finish, wanneer de renners al enige tijd langs de kust rijden in noordelijke richting, ligt de laatste helling: de Côte du Cap Blanc-Nez.
Voor de start was er, middels een applaus, een eerbetoon voor de slachtoffers van de schietpartij zondag in Kopenhagen. De Tour was vrijdag in de Deense hoofdstad begonnen.
De klim, over 1 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,2 procent, lijkt niet zwaar genoeg om de echte sprinters uit te schakelen voor de verwachte massasprint. De Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma) draagt de gele trui, de Nederlander Fabio Jakobsen het groen, terwijl de Deen Magnus Cort zich opnieuw in de bergtrui heeft gehuld.
De finish in Calais wordt tussen 17.15 en 17.35 uur verwacht.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 uur geleden