Tourpeloton na eerbetoon op weg naar Calais
DUINKERKE (ANP) - Het peloton in de Tour de France is om 13.15 uur in Duinkerke opgestapt voor de vierde etappe, de eerste op Franse bodem. De bestemming is Calais na een rit over 171,5 kilometer die door het binnenland over een aantal heuveltjes voert. Op zo'n 10 kilometer voor de finish, wanneer de renners al enige tijd langs de kust rijden in noordelijke richting, ligt de laatste helling: de Côte du Cap Blanc-Nez.
Voor de start was er, middels een applaus, een eerbetoon voor de slachtoffers van de schietpartij zondag in Kopenhagen. De Tour was vrijdag in de Deense hoofdstad begonnen.
De klim, over 1 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,2 procent, lijkt niet zwaar genoeg om de echte sprinters uit te schakelen voor de verwachte massasprint. De Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma) draagt de gele trui, de Nederlander Fabio Jakobsen het groen, terwijl de Deen Magnus Cort zich opnieuw in de bergtrui heeft gehuld.
De finish in Calais wordt tussen 17.15 en 17.35 uur verwacht.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
51 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
2 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
8 uur geleden