Tourpeloton na eerbetoon aan overleden Drege vertrokken
TROYES (ANP) - Na een emotioneel eerbetoon aan de zaterdag in de Ronde van Oostenrijk aan de gevolgen van een val overleden Noorse wielrenner André Drege is het wielerpeloton rond 13.15 uur in Troyes vertrokken voor de negende etappe van de Tour de France. Het is een bijzondere rit met onderweg veertien gravelstroken waarop de kans op lekke banden groter is dan normaal.
Niet iedereen is blij met een Strade Bianche-achtig parcours in een rittenkoers. Een klassementsrenner kan door pech zo maar tijd verliezen op zijn concurrenten.
Na de geneutraliseerde start volgt een rit met vier hellingen van de vierde categorie, maar het draait vooral om de 32 kilometer over ongeasfalteerde wegen. De laatste gravelstrook ligt op 10 kilometer van de finish, die net als de start in Troyes is. De eerste renners worden rond 18.00 uur terugverwacht.
De Sloveen Tadej Pogacar leidt met 33 seconden voorsprong op de Belg Remco Evenepoel, die de witte jongerentrui draagt. De Eritreeër Biniam Girmay heeft na zijn tweede ritzege de groene puntentrui stevig om zijn schouders. Jonas Abrahamsen uit Noorwegen draagt nog altijd de bollentrui als leider van het bergklassement.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
11 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
11 uur geleden