Tourpeloton na eerbetoon aan overleden Drege vertrokken
TROYES (ANP) - Na een emotioneel eerbetoon aan de zaterdag in de Ronde van Oostenrijk aan de gevolgen van een val overleden Noorse wielrenner André Drege is het wielerpeloton rond 13.15 uur in Troyes vertrokken voor de negende etappe van de Tour de France. Het is een bijzondere rit met onderweg veertien gravelstroken waarop de kans op lekke banden groter is dan normaal.
Niet iedereen is blij met een Strade Bianche-achtig parcours in een rittenkoers. Een klassementsrenner kan door pech zo maar tijd verliezen op zijn concurrenten.
Na de geneutraliseerde start volgt een rit met vier hellingen van de vierde categorie, maar het draait vooral om de 32 kilometer over ongeasfalteerde wegen. De laatste gravelstrook ligt op 10 kilometer van de finish, die net als de start in Troyes is. De eerste renners worden rond 18.00 uur terugverwacht.
De Sloveen Tadej Pogacar leidt met 33 seconden voorsprong op de Belg Remco Evenepoel, die de witte jongerentrui draagt. De Eritreeër Biniam Girmay heeft na zijn tweede ritzege de groene puntentrui stevig om zijn schouders. Jonas Abrahamsen uit Noorwegen draagt nog altijd de bollentrui als leider van het bergklassement.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
45 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.
1 uur geledenGAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
2 uur geleden