Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton laat zware cols achter zich

Tourpeloton laat zware cols achter zich

BOURG D'OISANS (ANP) - Na twee zware dagen in de Alpen volgt vrijdag voor de renners in de Tour de France een relatief eenvoudige rit van Bourg d'Oisans naar Saint-Étienne. Onderweg liggen wel wat klimmetjes maar de verwachting is dat sprinters met macht daar niet hoeven te lossen en hun kans hebben in een massasprint.

De dertiende etappe begint kort na 13.00 uur en na een helling van de derde categorie volgt na ruim 70 kilometer de Col de Parménie, iets zwaarder en van de tweede categorie. Op 44 kilometer voor de streep ligt nog de Côte de Saint-Romain-en-Gal, van de derde categorie. Het lijkt te ver om doorslaggevend te zijn voor de finale van de rit. De finish is gepland rond 17.30 uur.

De Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma draagt voor de tweede dag de gele trui, zijn ploeggenoot Wout van Aert bezit al enige tijd het groen. De bergtrui bleef in handen van de Duitser Simon Geschke, terwijl de Sloveen Tadej Pogacar voorlopig genoegen moet nemen met het wit als leider van het jongerenklassement.

Meer uit Sport

Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

2 uur geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

2 uur geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

5 uur geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

6 uur geleden
Tour de France kent in 2027 ontknoping in Pyreneeën

PARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.

7 uur geleden
Tour de France Femmes eindigt komend jaar op Puy de Dôme

PARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.

7 uur geleden