Tourpeloton laat zware cols achter zich
BOURG D'OISANS (ANP) - Na twee zware dagen in de Alpen volgt vrijdag voor de renners in de Tour de France een relatief eenvoudige rit van Bourg d'Oisans naar Saint-Étienne. Onderweg liggen wel wat klimmetjes maar de verwachting is dat sprinters met macht daar niet hoeven te lossen en hun kans hebben in een massasprint.
De dertiende etappe begint kort na 13.00 uur en na een helling van de derde categorie volgt na ruim 70 kilometer de Col de Parménie, iets zwaarder en van de tweede categorie. Op 44 kilometer voor de streep ligt nog de Côte de Saint-Romain-en-Gal, van de derde categorie. Het lijkt te ver om doorslaggevend te zijn voor de finale van de rit. De finish is gepland rond 17.30 uur.
De Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma draagt voor de tweede dag de gele trui, zijn ploeggenoot Wout van Aert bezit al enige tijd het groen. De bergtrui bleef in handen van de Duitser Simon Geschke, terwijl de Sloveen Tadej Pogacar voorlopig genoegen moet nemen met het wit als leider van het jongerenklassement.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de kwalificatie voor de sprintrace bij de Dutch Grand Prix. Daarmee lijkt het erop dat de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 nog niet de snelheid heeft voor een glorieus afscheid in Zandvoort. De coureur van Red Bull start zaterdag in de sprintrace vanaf de derde startrij.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jannik Sinner doet niet mee aan de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar dat op 30 augustus begint. De Italiaanse nummer 1 van de wereld heeft een knieblessure.
1 uur geledenTHE GREAT ORME (ANP) - Wielrenster Kimberley Le Court heeft de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië op haar naam geschreven. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal kwam in Wales na een rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en The Great Orme, in de buurt van de plaats Llandudno, alleen over de streep.
2 uur geledenCELLES (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan is al snel na de start van de derde etappe van de Renewi Tour afgestapt. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek, de winnaar van de eerste etappe, was donderdag in de tweede rit betrokken bij een zware valpartij.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training bij de laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort de elfde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 en drievoudig winnaar in de Noord-Hollandse duinen slaagde er niet in een snelle ronde te rijden op het 4,26 kilometer lange circuit.
4 uur geledenMOLD (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky staat vrijdag niet meer aan de start voor de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië. De 30-jarige Belgische van SD Worx - Protime is niet fit genoeg voor de rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en de Great Orme Tramway in Llandudno.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers gunt Max Verstappen zondag de overwinning in de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Ik zou dat de mooiste traktatie vinden. Zo'n afscheid zou geweldig zijn", zegt de sportief directeur tegen het ANP.
5 uur geleden