Tourpeloton koerst richting Mont Ventoux
SORGUES (ANP) - Het peloton in de Tour de France heeft zich, nadat Tourbaas Christian Prudhomme vanuit de auto met de vlag had gezwaaid, vanuit Sorgues in gang gezet richting de Mont Ventoux. De elfde etappe is er zo een die elke renner op zijn erelijst wil hebben. Voordat na een kleine 200 kilometer de finish wordt bereikt, moet onder meer twee keer de befaamde berg in de Provence worden beklommen. In de slotfase dalen de renners vanaf de top richting finishplaats Malaucène. De aankomst wordt verwacht rond half zes.
De Sloveen Tadej Pogacar van UAE-Team Emirates heeft de gele trui stevig om zijn schouders. De winnaar van de Tour van vorig jaar heeft in het klassement ruim 2 minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor, de winnaar zondag van de vorige bergrit. De andere achtervolgers, onder wie de op de zevende plaats staande Wilco Kelderman, volgen al op meer dan 5 minuten.
De eerste beklimming van de Ventoux, vanuit Sault, is minder zwaar dan de tweede klim. Naar verwachting rond half vijf beginnen de eerste renners aan die loodzware opgave vanuit Bédoin.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
18 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden