Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton koerst richting Mont Ventoux

Tourpeloton koerst richting Mont Ventoux

SORGUES (ANP) - Het peloton in de Tour de France heeft zich, nadat Tourbaas Christian Prudhomme vanuit de auto met de vlag had gezwaaid, vanuit Sorgues in gang gezet richting de Mont Ventoux. De elfde etappe is er zo een die elke renner op zijn erelijst wil hebben. Voordat na een kleine 200 kilometer de finish wordt bereikt, moet onder meer twee keer de befaamde berg in de Provence worden beklommen. In de slotfase dalen de renners vanaf de top richting finishplaats Malaucène. De aankomst wordt verwacht rond half zes.

De Sloveen Tadej Pogacar van UAE-Team Emirates heeft de gele trui stevig om zijn schouders. De winnaar van de Tour van vorig jaar heeft in het klassement ruim 2 minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor, de winnaar zondag van de vorige bergrit. De andere achtervolgers, onder wie de op de zevende plaats staande Wilco Kelderman, volgen al op meer dan 5 minuten.

De eerste beklimming van de Ventoux, vanuit Sault, is minder zwaar dan de tweede klim. Naar verwachting rond half vijf beginnen de eerste renners aan die loodzware opgave vanuit Bédoin.

Meer uit Sport

Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

59 minuten geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

6 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

6 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

7 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

19 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

23 uur geleden