Tourpeloton klimt in Zwitserland en finisht in Frankrijk
AIGLE (ANP) - De negende etappe van de Tour de France leidt zondag vanuit startplaats Aigle grotendeels door Zwitserland. Pas als de lastige Pas de Morgins is beklommen volgt op minder dan 10 kilometer van de finish de grensovergang naar Frankrijk, waar de streep is getrokken in Châtel Les Portes Du Soleil. Daar wordt de eerste renner rond 17.30 uur verwacht.
De start van de rit, die maandag wordt gevolgd door een rustdag, is om 12.45 uur. In de lus door Zwitserland passeert het peloton bij de tweede passage in Aigle het hoofdkantoor van de internationale wielrenunie UCI. Er liggen onderweg vier beklimmingen: een van de vierde, een van de tweede en twee van de eerste categorie, waaronder de Pas de Morgins.
De Sloveen Tadej Pogacar draagt de gele trui, Wout van Aert het groen. De Belg van Jumbo-Visma verstevigde zaterdag dankzij ritwinst in Lausanne zijn leidende positie in het puntenklassement. De Deen Magnus Cort mag, vermoedelijk voor het laatst, nog een dag de bergtrui dragen. De Brit Tom Pidcock, tweede in het jongerenklassement achter Pogacar, hult zich in de witte trui.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het tweede jaar op rij Wimbledon gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst rekende in de finale af met Alexander Zverev: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3 6-4.
10 uur geledenUSSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."
13 uur geledenUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.
13 uur geledenUSSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.
15 uur geleden