Touroperator: honderden Nederlanders geëvacueerd in Slovenië
DEN HAAG (ANP) - In het door noodweer getroffen Slovenië zijn ook honderden Nederlanders tijdelijk geëvacueerd. Ze konden in bijvoorbeeld sporthallen of scholen overnachten. Veel van hen zijn inmiddels weer terug op hun camping, maar voor sommige mensen is dat onmogelijk vanwege overstromingen. Dat zegt manager touroperating Pieter Melieste van ACSI Kampeerreizen. Zijn bedrijf heeft ongeveer tweehonderd campinggasten in het gebied, maar hij weet dat er nog veel meer Nederlanders zitten.
"Dit is de drukste week van het jaar en Slovenië is redelijk populair bij Nederlanders. Van een van de grootste campings daar weet ik dat er ongeveer 2000 gasten zijn. Ruim de helft van hen is Nederlander", vertelt Melieste na berichtgeving door de NOS. Bij die camping zijn de meeste gasten inmiddels weer teruggekeerd, weet hij. Ook kan het zijn dat ze hun spullen hebben gepakt en al weer doorgereisd zijn naar een ander gebied. Maar het terrein van die grote camping zou nog niet helemaal zijn vrijgegeven.
Bij een andere camping lijkt de schade volgens Melieste veel groter. "Daar zijn veel tenten en materiaal en mogelijk ook auto's verloren gegaan." Teruggaan naar de camping om de vakantie voort te zetten is daar geen optie, schat Melieste in. Maar precieze cijfers heeft hij niet. Hij raadt vakantiegangers met schade aan contact op te nemen met hun verzekeraar. Van de tweehonderd mensen die via ACSI hebben geboekt weet Melieste dat ze in ieder geval veilig zijn. "Maar we hebben nog niet met iedereen persoonlijk contact kunnen opnemen."
Nederlanders omgekomen
De Nederlandse alarmcentrales SOS International, Eurocross en de ANWB ontvingen zo'n honderd hulpverzoeken uit Slovenië, lieten ze zaterdag weten. Het gaat vooral om kapotte voertuigen of weggespoelde spullen. Vooralsnog zijn er geen plannen om vakantiegangers in Slovenië op te halen met bussen, zoals in Italië is gebeurd. Na het noodweer in Italië kwamen zo'n 1400 hulpverzoeken binnen.
Slovenië wordt sinds donderdagavond getroffen door hevige regenval en overstromingen. Meerdere dorpen in het getroffen gebied zijn volgens autoriteiten door het water van de buitenwereld afgesloten. Vrijdag werd al bekend dat twee Nederlanders uit Gouda zijn omgekomen in het land. Zaterdag zei het ministerie van Buitenlandse Zaken dat er ook vijf Nederlanders als vermist zijn opgegeven. Het zijn met name meldingen van familieleden die geen contact hebben kunnen krijgen met in Slovenië verblijvende Nederlanders, vermoedde een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
20 minuten geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
8 uur geleden