Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Touroperator: honderden Nederlanders geëvacueerd in Slovenië

Touroperator: honderden Nederlanders geëvacueerd in Slovenië

DEN HAAG (ANP) - In het door noodweer getroffen Slovenië zijn ook honderden Nederlanders tijdelijk geëvacueerd. Ze konden in bijvoorbeeld sporthallen of scholen overnachten. Veel van hen zijn inmiddels weer terug op hun camping, maar voor sommige mensen is dat onmogelijk vanwege overstromingen. Dat zegt manager touroperating Pieter Melieste van ACSI Kampeerreizen. Zijn bedrijf heeft ongeveer tweehonderd campinggasten in het gebied, maar hij weet dat er nog veel meer Nederlanders zitten.

"Dit is de drukste week van het jaar en Slovenië is redelijk populair bij Nederlanders. Van een van de grootste campings daar weet ik dat er ongeveer 2000 gasten zijn. Ruim de helft van hen is Nederlander", vertelt Melieste na berichtgeving door de NOS. Bij die camping zijn de meeste gasten inmiddels weer teruggekeerd, weet hij. Ook kan het zijn dat ze hun spullen hebben gepakt en al weer doorgereisd zijn naar een ander gebied. Maar het terrein van die grote camping zou nog niet helemaal zijn vrijgegeven.

Bij een andere camping lijkt de schade volgens Melieste veel groter. "Daar zijn veel tenten en materiaal en mogelijk ook auto's verloren gegaan." Teruggaan naar de camping om de vakantie voort te zetten is daar geen optie, schat Melieste in. Maar precieze cijfers heeft hij niet. Hij raadt vakantiegangers met schade aan contact op te nemen met hun verzekeraar. Van de tweehonderd mensen die via ACSI hebben geboekt weet Melieste dat ze in ieder geval veilig zijn. "Maar we hebben nog niet met iedereen persoonlijk contact kunnen opnemen."

Nederlanders omgekomen

De Nederlandse alarmcentrales SOS International, Eurocross en de ANWB ontvingen zo'n honderd hulpverzoeken uit Slovenië, lieten ze zaterdag weten. Het gaat vooral om kapotte voertuigen of weggespoelde spullen. Vooralsnog zijn er geen plannen om vakantiegangers in Slovenië op te halen met bussen, zoals in Italië is gebeurd. Na het noodweer in Italië kwamen zo'n 1400 hulpverzoeken binnen.

Slovenië wordt sinds donderdagavond getroffen door hevige regenval en overstromingen. Meerdere dorpen in het getroffen gebied zijn volgens autoriteiten door het water van de buitenwereld afgesloten. Vrijdag werd al bekend dat twee Nederlanders uit Gouda zijn omgekomen in het land. Zaterdag zei het ministerie van Buitenlandse Zaken dat er ook vijf Nederlanders als vermist zijn opgegeven. Het zijn met name meldingen van familieleden die geen contact hebben kunnen krijgen met in Slovenië verblijvende Nederlanders, vermoedde een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

1 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

2 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

4 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

5 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

7 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

10 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

11 uur geleden