Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourkaravaan fors uitgedund door coronamaatregelen

Tourkaravaan fors uitgedund door coronamaatregelen

NICE (ANP) - Het aantal renners is gelijk aan vorig jaar, maar verder is dit jaar alles minder in de Tour de France. Fabrice Tiano, baas van het perscentrum, schat het aantal geaccrediteerden - normaal zo'n 5000 personen - 25 tot 30 procent lager dan in de editie van vorig jaar. Die was gewoon in juli, corona bestond nog niet.

"Het zal kalmer zijn. Dat is zeker", vertelt Tiano, enkele uren nadat de deuren van het perscentrum van de Tour in het congrescentrum Nice Acropolis voor het eerst zijn geopend. Als voorbeeld noemt hij de reclamekaravaan: normaal goed voor zo'n 160 voertuigen, nu niet meer dan honderd. "En sponsors nemen nu bijvoorbeeld twee gasten mee in plaats van drie. TV-teams doen veel meer thuis in plaats van met een grote equipe af te reizen."

De huidige coronastatus van Nice, in Nederland deze week voorzien van het stempel code oranje - beter niet afreizen - speelt zelfs op de korte termijn een rol. "Er haken nu nog journalisten af omdat ze bij terugkeer in quarantaine moeten. Het zal in de volgerskaravaan een andere Tour worden", denkt Tiano, die ook niet kan voorzien hoezeer de besmettingsdreiging de wielerkoers de komende drie weken zal beïnvloeden. "Het kan hier morgen zo maar code rood worden. Wat dat tot gevolg heeft? We weten het niet."

In de perszaal is het woensdag nog rustig. De eerste persconferenties - via een videoverbinding - zijn achter de rug. Donderdag zijn de renners van Jumbo-Visma aan de beurt. Ook Tom Dumoulin en Primoz Roglic - twee favorieten voor de eindzege - zullen slechts via de camera op afstand vragen beantwoorden. De ploegen zitten in een andere 'bubbel'. Voor de schrijvende pers zal het na de etappes letterlijk hengelen worden naar quotes. De organisatie adviseert de schrijvende journalisten een lange selfiestick te gebruiken om de antwoorden van de renner op afstand met de mobiele telefoon op te vangen: dat mag één verslaggever per land zijn, die de tekst moet delen met zijn collega's.

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

40 minuten geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

1 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

2 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

3 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

4 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 dag geleden