Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourkaravaan fors uitgedund door coronamaatregelen

Tourkaravaan fors uitgedund door coronamaatregelen

NICE (ANP) - Het aantal renners is gelijk aan vorig jaar, maar verder is dit jaar alles minder in de Tour de France. Fabrice Tiano, baas van het perscentrum, schat het aantal geaccrediteerden - normaal zo'n 5000 personen - 25 tot 30 procent lager dan in de editie van vorig jaar. Die was gewoon in juli, corona bestond nog niet.

"Het zal kalmer zijn. Dat is zeker", vertelt Tiano, enkele uren nadat de deuren van het perscentrum van de Tour in het congrescentrum Nice Acropolis voor het eerst zijn geopend. Als voorbeeld noemt hij de reclamekaravaan: normaal goed voor zo'n 160 voertuigen, nu niet meer dan honderd. "En sponsors nemen nu bijvoorbeeld twee gasten mee in plaats van drie. TV-teams doen veel meer thuis in plaats van met een grote equipe af te reizen."

De huidige coronastatus van Nice, in Nederland deze week voorzien van het stempel code oranje - beter niet afreizen - speelt zelfs op de korte termijn een rol. "Er haken nu nog journalisten af omdat ze bij terugkeer in quarantaine moeten. Het zal in de volgerskaravaan een andere Tour worden", denkt Tiano, die ook niet kan voorzien hoezeer de besmettingsdreiging de wielerkoers de komende drie weken zal beïnvloeden. "Het kan hier morgen zo maar code rood worden. Wat dat tot gevolg heeft? We weten het niet."

In de perszaal is het woensdag nog rustig. De eerste persconferenties - via een videoverbinding - zijn achter de rug. Donderdag zijn de renners van Jumbo-Visma aan de beurt. Ook Tom Dumoulin en Primoz Roglic - twee favorieten voor de eindzege - zullen slechts via de camera op afstand vragen beantwoorden. De ploegen zitten in een andere 'bubbel'. Voor de schrijvende pers zal het na de etappes letterlijk hengelen worden naar quotes. De organisatie adviseert de schrijvende journalisten een lange selfiestick te gebruiken om de antwoorden van de renner op afstand met de mobiele telefoon op te vangen: dat mag één verslaggever per land zijn, die de tekst moet delen met zijn collega's.

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

8 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

8 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

9 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

10 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

10 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

10 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

10 uur geleden