Tourkaravaan fors uitgedund door coronamaatregelen
NICE (ANP) - Het aantal renners is gelijk aan vorig jaar, maar verder is dit jaar alles minder in de Tour de France. Fabrice Tiano, baas van het perscentrum, schat het aantal geaccrediteerden - normaal zo'n 5000 personen - 25 tot 30 procent lager dan in de editie van vorig jaar. Die was gewoon in juli, corona bestond nog niet.
"Het zal kalmer zijn. Dat is zeker", vertelt Tiano, enkele uren nadat de deuren van het perscentrum van de Tour in het congrescentrum Nice Acropolis voor het eerst zijn geopend. Als voorbeeld noemt hij de reclamekaravaan: normaal goed voor zo'n 160 voertuigen, nu niet meer dan honderd. "En sponsors nemen nu bijvoorbeeld twee gasten mee in plaats van drie. TV-teams doen veel meer thuis in plaats van met een grote equipe af te reizen."
De huidige coronastatus van Nice, in Nederland deze week voorzien van het stempel code oranje - beter niet afreizen - speelt zelfs op de korte termijn een rol. "Er haken nu nog journalisten af omdat ze bij terugkeer in quarantaine moeten. Het zal in de volgerskaravaan een andere Tour worden", denkt Tiano, die ook niet kan voorzien hoezeer de besmettingsdreiging de wielerkoers de komende drie weken zal beïnvloeden. "Het kan hier morgen zo maar code rood worden. Wat dat tot gevolg heeft? We weten het niet."
In de perszaal is het woensdag nog rustig. De eerste persconferenties - via een videoverbinding - zijn achter de rug. Donderdag zijn de renners van Jumbo-Visma aan de beurt. Ook Tom Dumoulin en Primoz Roglic - twee favorieten voor de eindzege - zullen slechts via de camera op afstand vragen beantwoorden. De ploegen zitten in een andere 'bubbel'. Voor de schrijvende pers zal het na de etappes letterlijk hengelen worden naar quotes. De organisatie adviseert de schrijvende journalisten een lange selfiestick te gebruiken om de antwoorden van de renner op afstand met de mobiele telefoon op te vangen: dat mag één verslaggever per land zijn, die de tekst moet delen met zijn collega's.
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
5 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden