Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourfavoriet Vingegaard stond doodsangst uit na val in Baskenland

Tourfavoriet Vingegaard stond doodsangst uit na val in Baskenland

ORLÉANS (ANP/DPA) - Jonas Vingegaard stond doodsangsten uit nadat hij begin april tijdens een afdaling in de Ronde van Baskenland zwaar ten val was gekomen. Het was zo erg dat ik dacht dat ik zou sterven", vertelde de Deense wielrenner van Visma - Lease a Bike tijdens een persbijeenkomst op de eerste rustdag van de Tour de France.

Na de eerste schrik was er een ander besef, vertelde Vingegaard, winnaar van de laatste twee edities van de Tour. "Toen ik daar een tijdje lag, dacht ik: als ik dit overleef, stop ik met wielrennen. En nu zit ik toch weer hier."

Vingegaard brak bij de val onder meer een sleutelbeen en meerdere ribben en liep ook een longkneuzing op. Tot de start van de Tour, ruim een week geleden in Florence, reed hij geen koers meer. Wel trainde de Deen lang op hoogte in het Franse Tignes. Na negen etappes staat Vingegaard derde in het klassement met een achterstand van 1 minuut en 15 seconden op de Sloveen Tadej Pogacar.

Focus op tijd

"Mijn familie was er altijd en heeft me zeer ondersteund. Maar het was moeilijk: Trine, mijn vrouw, dacht ook dat ik doodging toen ik daar lag", vertelde Vingegaard, terugkijkend op de afgelopen maanden. "Ik word in deze Tour met de dag beter. Ik ben verder dan ik ooit had gedacht. Een vergelijking met vorig jaar kan ik niet maken. We hebben ook pas één bergetappe gehad. Misschien ben ik iets minder. Het is goed dat de Tour tot nu toe relatief makkelijk is geweest."

Zijn afwachtende rijden in de gravelrit van zondag werd hem met name door Pogacar kwalijk genomen. Terwijl met ook de Belg Remco Evenepoel de complete top 3 van het klassement op weg was naar de kop van de wedstrijd, weigerde Vingegaard mee te rijden. "De focus was alleen gericht op geen tijd verliezen. Dat is gelukt. Wat doe ik als ik meerijd met die twee en dan lek rijd?"

Meer concurrenten

Pogacar verweet Vingegaard alleen oog te hebben voor het wiel van de Sloveen van UAE Team Emirates. "Maar ik zie zeker meer concurrenten, eigenlijk de hele top tien", antwoordde de Deen. "Als mensen onze tactiek niet begrijpen is dat hun probleem."

Meer uit Sport

Wielrenner Albanese wint tweede rit in Ronde van Zwitserland

SCHWARZSEE (ANP) - Vincenzo Albanese heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaan van EF Education - EasyPost was de snelste in een lange sprint aan het einde van een rit over 177 kilometer van Aarau naar Schwarzsee.

10 uur geleden
Tennisster Lamens in eerste ronde in Nottingham onderuit

NOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.

12 uur geleden
Vader toploper Ingebrigtsen vrijgesproken van geweld tegen zoon

SANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.

14 uur geleden
Hamilton treurt om overreden bosmarmot in GP Canada

MONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.

16 uur geleden
Stewards wijzen protest Red Bull tegen winnaar Russell af

MONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.

19 uur geleden
Golfer Spaun wint US Open na superslag op laatste hole

OAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.

19 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Canada maximaal haalbare

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen vond de tweede plaats bij de Grote Prijs van Canada het maximaal haalbare. De wereldkampioen in de Formule 1 moest de zege laten aan George Russell in de Mercedes. "We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.

1 dag geleden