Tourfavoriet Vingegaard stond doodsangst uit na val in Baskenland
ORLÉANS (ANP/DPA) - Jonas Vingegaard stond doodsangsten uit nadat hij begin april tijdens een afdaling in de Ronde van Baskenland zwaar ten val was gekomen. Het was zo erg dat ik dacht dat ik zou sterven", vertelde de Deense wielrenner van Visma - Lease a Bike tijdens een persbijeenkomst op de eerste rustdag van de Tour de France.
Na de eerste schrik was er een ander besef, vertelde Vingegaard, winnaar van de laatste twee edities van de Tour. "Toen ik daar een tijdje lag, dacht ik: als ik dit overleef, stop ik met wielrennen. En nu zit ik toch weer hier."
Vingegaard brak bij de val onder meer een sleutelbeen en meerdere ribben en liep ook een longkneuzing op. Tot de start van de Tour, ruim een week geleden in Florence, reed hij geen koers meer. Wel trainde de Deen lang op hoogte in het Franse Tignes. Na negen etappes staat Vingegaard derde in het klassement met een achterstand van 1 minuut en 15 seconden op de Sloveen Tadej Pogacar.
Focus op tijd
"Mijn familie was er altijd en heeft me zeer ondersteund. Maar het was moeilijk: Trine, mijn vrouw, dacht ook dat ik doodging toen ik daar lag", vertelde Vingegaard, terugkijkend op de afgelopen maanden. "Ik word in deze Tour met de dag beter. Ik ben verder dan ik ooit had gedacht. Een vergelijking met vorig jaar kan ik niet maken. We hebben ook pas één bergetappe gehad. Misschien ben ik iets minder. Het is goed dat de Tour tot nu toe relatief makkelijk is geweest."
Zijn afwachtende rijden in de gravelrit van zondag werd hem met name door Pogacar kwalijk genomen. Terwijl met ook de Belg Remco Evenepoel de complete top 3 van het klassement op weg was naar de kop van de wedstrijd, weigerde Vingegaard mee te rijden. "De focus was alleen gericht op geen tijd verliezen. Dat is gelukt. Wat doe ik als ik meerijd met die twee en dan lek rijd?"
Meer concurrenten
Pogacar verweet Vingegaard alleen oog te hebben voor het wiel van de Sloveen van UAE Team Emirates. "Maar ik zie zeker meer concurrenten, eigenlijk de hele top tien", antwoordde de Deen. "Als mensen onze tactiek niet begrijpen is dat hun probleem."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
49 minuten geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
20 uur geleden