Tourfavoriet Vingegaard stond doodsangst uit na val in Baskenland
ORLÉANS (ANP/DPA) - Jonas Vingegaard stond doodsangsten uit nadat hij begin april tijdens een afdaling in de Ronde van Baskenland zwaar ten val was gekomen. Het was zo erg dat ik dacht dat ik zou sterven", vertelde de Deense wielrenner van Visma - Lease a Bike tijdens een persbijeenkomst op de eerste rustdag van de Tour de France.
Na de eerste schrik was er een ander besef, vertelde Vingegaard, winnaar van de laatste twee edities van de Tour. "Toen ik daar een tijdje lag, dacht ik: als ik dit overleef, stop ik met wielrennen. En nu zit ik toch weer hier."
Vingegaard brak bij de val onder meer een sleutelbeen en meerdere ribben en liep ook een longkneuzing op. Tot de start van de Tour, ruim een week geleden in Florence, reed hij geen koers meer. Wel trainde de Deen lang op hoogte in het Franse Tignes. Na negen etappes staat Vingegaard derde in het klassement met een achterstand van 1 minuut en 15 seconden op de Sloveen Tadej Pogacar.
Focus op tijd
"Mijn familie was er altijd en heeft me zeer ondersteund. Maar het was moeilijk: Trine, mijn vrouw, dacht ook dat ik doodging toen ik daar lag", vertelde Vingegaard, terugkijkend op de afgelopen maanden. "Ik word in deze Tour met de dag beter. Ik ben verder dan ik ooit had gedacht. Een vergelijking met vorig jaar kan ik niet maken. We hebben ook pas één bergetappe gehad. Misschien ben ik iets minder. Het is goed dat de Tour tot nu toe relatief makkelijk is geweest."
Zijn afwachtende rijden in de gravelrit van zondag werd hem met name door Pogacar kwalijk genomen. Terwijl met ook de Belg Remco Evenepoel de complete top 3 van het klassement op weg was naar de kop van de wedstrijd, weigerde Vingegaard mee te rijden. "De focus was alleen gericht op geen tijd verliezen. Dat is gelukt. Wat doe ik als ik meerijd met die twee en dan lek rijd?"
Meer concurrenten
Pogacar verweet Vingegaard alleen oog te hebben voor het wiel van de Sloveen van UAE Team Emirates. "Maar ik zie zeker meer concurrenten, eigenlijk de hele top tien", antwoordde de Deen. "Als mensen onze tactiek niet begrijpen is dat hun probleem."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
9 uur geleden