Tourdebutant Schelling verovert bergtrui
LANDERNEAU (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft bij zijn debuut in de Tour de France meteen van zich doen spreken. De jonge Hagenaar van Bora-hansgrohe was mee in een vroege ontsnapping en pakte op de hellinkjes onderweg voldoende punten om de eerste drager van de bergtrui te worden.
"Het plan was simpel vandaag, ik wilde meegaan in de vroege vlucht en voluit voor die bollentrui gaan", vertelde de 23-jarige Schelling. "Een paar jongens waren explosiever dan ik en pakten de punten. Dus ik wist dat ik het anders moest aanpakken en in de aanval moest gaan."
Schelling pakte een punt op de Côte de Locronan (van 3e categorie) en na een demarrage op de Côte de Strang Ar Garront (4e categorie). De 23-jarige renner slaagde erin zijn vlucht vol te houden tot de doorkomst op de Côte de Saint-Rivoal. Met het ene punt dat daar te verdienen was, nam Schelling afstand van Anthony Perez en wist hij zich ten minste voor een dag de bergkoning in de Tour, mits de Fransman niet als eerste of tweede zou finishen op de slotklim. Dat gebeurde niet, waarna Schelling na aankomst het podium mocht opzoeken.
Speciaal
"Ik wilde hen met mijn aanval verrassen en het punt pakken, maar toen had ik opeens zo’n groot gat en riepen ze door m’n oortje dat ik er voor moest gaan en verder rijden tot de volgende helling. Dat lukte en nu word ik beloond met die bollentrui. Schitterend, het is echt speciaal dat ik die trui kan pakken op de eerste dag in de Tour, bij mijn eerste deelname. Ik ben enorm blij dat ik kon 'meeschuiven' in die vlucht, maar ik had het idee dat Danny van Poppel en Perez sneller waren in die sprints bergop. Gelukkig had ik nog iets in de benen en kon ik wegspringen."
Schelling leidt nu het bergklassement met 3 punten, één meer dan Perez en ritwinnaar Julian Alaphilippe. "Nu maar eens zien hoe de benen herstellen en hoe ik me voel. Ik wil die trui zeker verdedigen."
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
13 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
20 uur geleden