Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourdebutant Schelling verovert bergtrui

LANDERNEAU (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft bij zijn debuut in de Tour de France meteen van zich doen spreken. De jonge Hagenaar van Bora-hansgrohe was mee in een vroege ontsnapping en pakte op de hellinkjes onderweg voldoende punten om de eerste drager van de bergtrui te worden.

"Het plan was simpel vandaag, ik wilde meegaan in de vroege vlucht en voluit voor die bollentrui gaan", vertelde de 23-jarige Schelling. "Een paar jongens waren explosiever dan ik en pakten de punten. Dus ik wist dat ik het anders moest aanpakken en in de aanval moest gaan."

Schelling pakte een punt op de Côte de Locronan (van 3e categorie) en na een demarrage op de Côte de Strang Ar Garront (4e categorie). De 23-jarige renner slaagde erin zijn vlucht vol te houden tot de doorkomst op de Côte de Saint-Rivoal. Met het ene punt dat daar te verdienen was, nam Schelling afstand van Anthony Perez en wist hij zich ten minste voor een dag de bergkoning in de Tour, mits de Fransman niet als eerste of tweede zou finishen op de slotklim. Dat gebeurde niet, waarna Schelling na aankomst het podium mocht opzoeken.

Speciaal

"Ik wilde hen met mijn aanval verrassen en het punt pakken, maar toen had ik opeens zo’n groot gat en riepen ze door m’n oortje dat ik er voor moest gaan en verder rijden tot de volgende helling. Dat lukte en nu word ik beloond met die bollentrui. Schitterend, het is echt speciaal dat ik die trui kan pakken op de eerste dag in de Tour, bij mijn eerste deelname. Ik ben enorm blij dat ik kon 'meeschuiven' in die vlucht, maar ik had het idee dat Danny van Poppel en Perez sneller waren in die sprints bergop. Gelukkig had ik nog iets in de benen en kon ik wegspringen."

Schelling leidt nu het bergklassement met 3 punten, één meer dan Perez en ritwinnaar Julian Alaphilippe. "Nu maar eens zien hoe de benen herstellen en hoe ik me voel. Ik wil die trui zeker verdedigen."

Meer uit Sport

Van Klinken: tweede keer zilver bij kogelstoten fenomenaal knap

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.

8 uur geleden
Schilder wint goud, maar denkt dat ze nog steeds de slechtste is

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.

11 uur geleden
Weer brons voor gemengde estafetteploeg op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.

11 uur geleden
Abdi Ali met zesde plaats beste Nederlander in finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.

12 uur geleden
Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

13 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

15 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

19 uur geleden