Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourbaas Prudhomme sluit Ronde van Frankrijk zonder publiek uit

Tourbaas Prudhomme sluit Ronde van Frankrijk zonder publiek uit

PARIJS (ANP) - Tourbaas Christian Prudhomme weet nog helemaal niet of de Ronde van Frankrijk komende zomer kan worden afgewerkt. Maar de 59-jarige Fransman wil één ding wel graag duidelijk maken: "Er komt zeker geen Tour achter gesloten deuren", benadrukte hij.

De Ronde van Frankrijk staat nog op de kalender voor 27 juni tot en met 19 juli. Door de enorme impact van het coronavirus in de wereld is echter ook het doorgaan van het jaarlijkse wielerfestijn zeer onzeker geworden. Een verschuiving naar begin augustus zou wellicht nog een oplossing kunnen zijn, maar Prudhomme wil naar eigen zeggen vooralsnog vasthouden aan de oorspronkelijke data.

De Franse minister van Sport, Roxana Maracineanu, opperde onlangs dat mogelijk een Tour achter gesloten deuren een alternatief zou kunnen zijn. Dan zouden sowieso geen fans welkom zijn bij de start en finish en zouden ook de podiumceremonies en de reclamekaravaan uit het draaiboek worden geschrapt.

Het opmerkelijke voorstel van Maracineanu zorgde voor nogal wat negatieve reacties binnen en buiten het peloton. Op de Franse website Sports Auvergne keerde Prudhomme zich eveneens tegen het plan. "Ik wens maar één ding en dat is dat de Tour de France georganiseerd kan worden. Niet omdat het de Tour is, wel omdat het schrappen van de Tour zou betekenen dat ons land zich in een catastrofe zou bevinden. En dat wenst uiteraard niemand."

Meer uit Sport

Geen melatonine meer voor Tsitsipas vooraf aan het tennis

PARIJS (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas stopt met het gebruik van melatoninepillen en doet geen dutje meer voorafgaand aan wedstrijden, zei hij na de uitschakeling in de kwartfinales van Roland Garros tegen de als eerste geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz. De als vijfde geplaatste Griek was teleurgesteld na zijn kansloze nederlaag in Parijs in drie sets (6-2 6-1 7-6 (5)).

2 uur geleden
Alcaraz laat Tsitsipas kansloos op Roland Garros, treft Djokovic

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft Stefanos Tsitsipas kansloos gelaten in de kwartfinales van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld won met 6-2 6-1 7-6 (5) van de Griek, die vijfde staat op de wereldranglijst. De avondwedstrijd duurde 2 uur en 12 minuten.

11 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot boekt honderdste zege op rij

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft haar honderdste zege op rij geboekt in het enkelspel. De nummer 1 van de wereld was op Roland Garros in de eerste ronde met 6-2 6-2 te sterk voor de Française Emmanuelle Mörch.

14 uur geleden
Djokovic na moeizaam begin in vier sets langs Chatsjanov

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Karen Chatsjanov geplaatst voor de halve eindstrijd van Roland Garros. De 22-voudig grandslamwinnaar had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Rus. Het werd 4-6 7-6 (0) 6-2 6-4 voor de nummer 3 van de wereld. De partij, waarin Djokovic de laatste 8 punten won, duurde ruim 3,5 uur.

15 uur geleden
Sabalenka geeft persconferentie en steunt Loekasjenko nú niet

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op een persconferentie tijdens Roland Garros uitgesproken tegen Aleksandr Loekasjenko, de president van Belarus. De tennisster uit Belarus sloeg de afgelopen dagen de persconferenties in Parijs nog over omdat ze zich naar eigen zeggen niet veilig voelde.

17 uur geleden
Laporte wint opnieuw rit, Groenewegen teruggezet

LE COTEAU (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft ook de derde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De renner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma was de snelste in de sprint van het peloton. Laporte won ook al de eerste etappe van de koers. De Fransman verstevigde met zijn hernieuwde succes zijn leidende positie in het algemeen klassement.

17 uur geleden
Tsjechische Muchova als eerste naar halve finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Tsjechische Karolina Muchova heeft ten koste van Anastasia Pavlioetsjenkova de halve finale van Roland Garros bereikt. De 31-jarige Russische greep naast een kans op een nieuwe finale in Parijs, die ze twee jaar geleden verloor van Barbora Krejcikova uit Tsjechië. Na 1 uur en 40 minuten moest Pavlioetsjenkova zich dinsdag gewonnen geven (7-5 6-2).

21 uur geleden