Tourbaas Prudhomme: nog geen beslissing over finishplaats in 2024
PARIJS (ANP) - Volgens Tourbaas Christian Prudhomme is er nog geen beslissing genomen over de plaats waar de Ronde van Frankrijk in 2024 finisht. Minder dan een week na de slotdag van de Franse wielerkoers beginnen dan in Parijs de Olympische Spelen. In de Franse hoofdstad eindigt de Tour al vele jaren traditioneel op de Champs-Élysées.
Prudhomme gaat vermoedelijk overleggen met Anne Hidalgo, de burgemeester van Parijs. Volgens de Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport zal de Tour de France van 2024 starten in Florence en eindigen in Nice. "We weten het nog niet", zei Prudhomme. "Het is in elk geval niet verboden de slotetappe in Parijs te laten eindigen. Alle opties zijn wat mij betreft nog open."
Volgens de Gazzetta vinden de eerste drie etappes in 2024 op Italiaanse bodem plaats en trekt het peloton pas in de vierde etappe de grens over naar Frankrijk.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
3 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
5 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
6 uur geleden