Tourbaas Prudhomme: nog geen beslissing over finishplaats in 2024
PARIJS (ANP) - Volgens Tourbaas Christian Prudhomme is er nog geen beslissing genomen over de plaats waar de Ronde van Frankrijk in 2024 finisht. Minder dan een week na de slotdag van de Franse wielerkoers beginnen dan in Parijs de Olympische Spelen. In de Franse hoofdstad eindigt de Tour al vele jaren traditioneel op de Champs-Élysées.
Prudhomme gaat vermoedelijk overleggen met Anne Hidalgo, de burgemeester van Parijs. Volgens de Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport zal de Tour de France van 2024 starten in Florence en eindigen in Nice. "We weten het nog niet", zei Prudhomme. "Het is in elk geval niet verboden de slotetappe in Parijs te laten eindigen. Alle opties zijn wat mij betreft nog open."
Volgens de Gazzetta vinden de eerste drie etappes in 2024 op Italiaanse bodem plaats en trekt het peloton pas in de vierde etappe de grens over naar Frankrijk.
Meer uit Sport
VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
2 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
8 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
19 uur geleden