Tour versoepelt coronaregels bij positieve test
NICE (ANP) - De regels bij positieve coronatesten in de Tour de France zijn iets versoepeld. Een ploeg kan uit de ronde worden gezet als twee renners van hetzelfde team positief worden getest binnen zeven dagen, meldde de internationale wielrenunie UCI vlak voor de start op zaterdag in Nice.
In het vorige protocol was nog opgenomen dat een ploeg uit de Tour zou worden gezet bij twee positieve renners of stafleden in het team. Op verzoek van de deelnemende ploegen zijn de regels iets minder streng. Het is goed nieuws voor Lotto-Soudal, dat donderdag naar buiten bracht dat twee stafleden positief op het virus hadden getest. De Belgische ploeg kan dus gewoon van start gaan.
Het is niet de UCI die het besluit neemt om ploegen uit de Tour te zetten. In geval van twee positieve renners binnen zeven dagen, krijgt de Tourorganisatie de bevoegdheid een ploeg te verwijderen. Op voorwaarde dat er voor de start van de volgende etappe al het mogelijke wordt gedaan een hertest uit te voeren die voldoet aan de vereiste medische voorschriften. Dat wil de UCI omdat er in het wielerpeloton ook testen zijn afgenomen die vals-positieve uitslagen gaven.
Een goed voorbeeld is het team van Bora-hansgrohe, dat deze week de ploeg voor de Franse eendagskoers Bretagne Classic terugtrok omdat een renner positief testte op corona. Twee dagen later bij een nieuwe test bleek die renner negatief.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
1 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
3 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
3 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
3 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest beide Mercedescoureurs voor zich dulden. De zege ging naar de Italiaan Kimi Antonelli voor de Brit George Russell.
3 uur geledenMONZA (ANP) - De Grote Prijs van Italië is stilgelegd na een crash van Charles Leclerc in de Ferrari. De Monegask raakte in de derde ronde de controle over de wagen kwijt en vloog van de baan. Met een rode vlag is de wedstrijd gestopt.
5 uur geledenAFYONKARAHISAR (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (31) heeft zondag voor de derde keer in zijn carrière de wereldtitel in de MXGP veroverd. In Turkije had hij na de eerste manche al genoeg punten verzameld om dit seizoen niet meer achterhaald te kunnen worden door de Fransman Romain Febvre. De Nederlander won de eerste manche, voor de Sloveen Tim Gajser en Febvre.
6 uur geleden