Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour versoepelt coronaregels bij positieve test

Tour versoepelt coronaregels bij positieve test

NICE (ANP) - De regels bij positieve coronatesten in de Tour de France zijn iets versoepeld. Een ploeg kan uit de ronde worden gezet als twee renners van hetzelfde team positief worden getest binnen zeven dagen, meldde de internationale wielrenunie UCI vlak voor de start op zaterdag in Nice.

In het vorige protocol was nog opgenomen dat een ploeg uit de Tour zou worden gezet bij twee positieve renners of stafleden in het team. Op verzoek van de deelnemende ploegen zijn de regels iets minder streng. Het is goed nieuws voor Lotto-Soudal, dat donderdag naar buiten bracht dat twee stafleden positief op het virus hadden getest. De Belgische ploeg kan dus gewoon van start gaan.

Het is niet de UCI die het besluit neemt om ploegen uit de Tour te zetten. In geval van twee positieve renners binnen zeven dagen, krijgt de Tourorganisatie de bevoegdheid een ploeg te verwijderen. Op voorwaarde dat er voor de start van de volgende etappe al het mogelijke wordt gedaan een hertest uit te voeren die voldoet aan de vereiste medische voorschriften. Dat wil de UCI omdat er in het wielerpeloton ook testen zijn afgenomen die vals-positieve uitslagen gaven.

Een goed voorbeeld is het team van Bora-hansgrohe, dat deze week de ploeg voor de Franse eendagskoers Bretagne Classic terugtrok omdat een renner positief testte op corona. Twee dagen later bij een nieuwe test bleek die renner negatief.

Meer uit Sport

Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

5 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

6 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

9 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

10 uur geleden
Griekspoor noemt ATP-titel in Brussel 'de lekkerste' van de vier

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."

12 uur geleden
Griekspoor wint met European Open in Brussel vierde titel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.

14 uur geleden
Dakar Rally in 2027 niet in Saudi-Arabië

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - De Dakar Rally vindt in 2027 niet plaats in Saudi-Arabië. Dat hebben de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) zondag bekendgemaakt in een verklaring op de site van de auto- en motorrally. Die beslissing hebben de organisatoren genomen wegens "recente ontwikkelingen in de regio". Het evenement zou van 1 tot en met 15 januari 2027 in Saudi-Arabië plaatsvinden. De ASO zegt in de komende dagen de nieuwe locatie bekend te zullen maken.

17 uur geleden