Tour trekt veel kijkers ondanks uitstel
HILVERSUM (ANP) - De Tour de France trok ondanks de verplaatsing veel kijkers, meldt de NOS die het sportevenement uitzond. Door verschillende televisie- en onlinecijfers bij elkaar op te tellen, blijkt dat meer dan 10 miljoen mensen de Tour dit jaar bij de NOS hebben gevolgd.
Normaal vindt de Tour plaats in de zomermaand juli. Vanwege het coronavirus begon de rittenkoers door Frankrijk pas op 29 augustus. Toch trokken de live uitzendingen gemiddeld 729.000 kijkers. Het percentage van alle tv-kijkers dat op dat moment naar de sportwedstrijd keek, was 41,1 procent. Dat is iets hoger dan het jaar ervoor.
De meeste kijkers werden gemeten op zondag 30 augustus. Toen stemden zo'n 2,4 miljoen mensen af op de NOS. Dat is zelfs het best bekeken Tour-moment in de afgelopen vijf jaar, aldus de NOS.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
50 minuten geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
10 uur geleden