'Tour in augustus, Vuelta in september'
MADRID (ANP) - Volgens de Spaanse sportkrant Marca wordt de Tour de France mogelijk verreden van 2 tot en met 25 augustus. In dat geval zou de Ronde van Spanje, die dit jaar in Utrecht begint, verschuiven naar september. De Giro d'Italia is dan in oktober aan de beurt. Door de nieuwe maatregelen van de Franse president Emmanuel Macron is het niet langer mogelijk dat de Tour op 27 juni in Nice begint. Tot half juli zijn er in Frankrijk vanwege het coronavirus geen grote publieksevenementen.
De Franse krant Le Parisien schrijft echter dat Tourorganisator ASO het zogenoemde Grand Départ in het laatste weekeinde van juli wil houden. De Tour zou dan plaatsvinden van 25 juli tot en met 16 augustus, dat eveneens gevolgen voor de Vuelta zou hebben.
Marca zegt dat de organisatoren van de drie grote ronden een pact hebben gesloten. Vanuit ASO, de organisator van de Tour én Vuelta, kreeg de krant geen bevestiging. In een nog te publiceren interview met de Spaanse krant zegt Girobaas Mauro Vegni dat er in ieder geval geen sprake zal zijn van verkorte rondes. De organisatoren houden vast aan drie weken. "Het zal 3-3-3 zijn en niet 3-2-2 of 3-3-2", aldus Vegni.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
47 minuten geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
21 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
1 dag geleden