Tour eindigt met tijdrit over 35 kilometer van Monaco naar Nice
NICE (ANP) - De Tour de France eindigt volgend jaar op zondag 21 juli met een individuele tijdrit over 35 kilometer tussen Monaco en Nice. De dag ervoor wacht de wielrenners een bergetappe over 132 kilometer, met na drie beklimmingen in de Franse Alpen ook nog de slotklim naar de top van de Col de la Couillole. De finish ligt op 1678 meter hoogte, na een klim van bijna 16 kilometer.
De Tour de France eindigt niet zoals gebruikelijk in Parijs, maar in Zuid-Frankrijk. Parijs huisvest volgend jaar zomer de Olympische Spelen, die amper een week na het einde van de Tour beginnen. Eind vorig jaar maakte de organisatie van de Tour al bekend dat de etappekoers van drie weken daarom in 2024 eindigt met een individuele tijdrit in Nice. Maandag werden de routes van de etappes in het slotweekeinde van de Tour onthuld.
In de tijdrit, die eindigt op het Place Masséna in het centrum van Nice, moet eveneens flink geklommen worden. Zo zijn twee beklimmingen opgenomen in het parcours, onder meer van de Col d'Èze; een klim die traditiegetrouw onderdeel is van Parijs-Nice. Tadej Pogacar ging zondag tijdens de slotetappe van die etappekoers op de Col d'Èze in de aanval en stelde met zijn derde ritzege de eindoverwinning veilig. De Sloveen bereikte de finish in Nice met ruim een halve minuut voorsprong op de Deen Jonas Vingegaard, die hem vorig jaar versloeg in de strijd om de gele trui in de Tour.
De Ronde van Frankrijk begint komend jaar, op 29 juni, in de Italiaanse stad Florence. Dit jaar start de Tour op 1 juli in het Baskenland. De finish vindt drie weken later, zoals gebruikelijk, plaats op de Champs-Élysées in Parijs.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
16 uur geleden