Tour Down Under gaat in 2021 niet door
AIDELAIDE (ANP) - De Tour Down Under en de Cadel Evans Road Race vinden in 2021 niet plaats. De organisaties laten weten dat ze de eerste koersen van de UCI WorldTour niet veilig kunnen houden vanwege de coronapandemie.
"De Santos Tour Down Under is een geliefd evenement op de kalenders van het mondiale wielrennen en de Australische sport en we weten hoe belangrijk het is voor de inwoners in Zuid-Australië. Om die reden hebben we er alles aan gedaan om te kijken hoe we de wedstrijd konden organiseren. Helaas is de internationale factor, met 400 mensen uit de internationale teams, te lastig om rond te krijgen", zei Hitaf Rasheed van de organisatie.
"De problemen en risico's die ontstaan door de quarantaines en het sluiten van internationale grenzen vragen te veel van de teams, die al een moeizaam en uitdagend seizoen in 2020 hebben dat ook later is afgelopen dan normaal", zei Rasheed. "Daarom zal de Tour Down Under niet plaatsvinden in 2021. Maar we verzekeren iedereen dat de wedstrijd zal terugkeren in Zuid-Australië aan het begin van de kalender van de UCI WorldTour in januari 2022, met de volledige steun van de wielerunie UCI.
Ook de Cadel Evans Ocean Race zal niet plaatsvinden in 2021, laat de organisatie weten.
De Tour Down Under werd dit jaar gewonnen door de Australiër Richie Porte. De Cadel Evens Ocean Race werd gewonnen door de Belg Dries Devenyns.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
4 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
10 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
10 uur geleden