Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour Down Under gaat in 2021 niet door

Tour Down Under gaat in 2021 niet door

AIDELAIDE (ANP) - De Tour Down Under en de Cadel Evans Road Race vinden in 2021 niet plaats. De organisaties laten weten dat ze de eerste koersen van de UCI WorldTour niet veilig kunnen houden vanwege de coronapandemie.

"De Santos Tour Down Under is een geliefd evenement op de kalenders van het mondiale wielrennen en de Australische sport en we weten hoe belangrijk het is voor de inwoners in Zuid-Australië. Om die reden hebben we er alles aan gedaan om te kijken hoe we de wedstrijd konden organiseren. Helaas is de internationale factor, met 400 mensen uit de internationale teams, te lastig om rond te krijgen", zei Hitaf Rasheed van de organisatie.

"De problemen en risico's die ontstaan door de quarantaines en het sluiten van internationale grenzen vragen te veel van de teams, die al een moeizaam en uitdagend seizoen in 2020 hebben dat ook later is afgelopen dan normaal", zei Rasheed. "Daarom zal de Tour Down Under niet plaatsvinden in 2021. Maar we verzekeren iedereen dat de wedstrijd zal terugkeren in Zuid-Australië aan het begin van de kalender van de UCI WorldTour in januari 2022, met de volledige steun van de wielerunie UCI.

Ook de Cadel Evans Ocean Race zal niet plaatsvinden in 2021, laat de organisatie weten.

De Tour Down Under werd dit jaar gewonnen door de Australiër Richie Porte. De Cadel Evens Ocean Race werd gewonnen door de Belg Dries Devenyns.

Meer uit Sport

Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

5 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

5 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

5 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

5 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

6 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

6 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

6 uur geleden