Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour Down Under gaat in 2021 niet door

Tour Down Under gaat in 2021 niet door

AIDELAIDE (ANP) - De Tour Down Under en de Cadel Evans Road Race vinden in 2021 niet plaats. De organisaties laten weten dat ze de eerste koersen van de UCI WorldTour niet veilig kunnen houden vanwege de coronapandemie.

"De Santos Tour Down Under is een geliefd evenement op de kalenders van het mondiale wielrennen en de Australische sport en we weten hoe belangrijk het is voor de inwoners in Zuid-Australië. Om die reden hebben we er alles aan gedaan om te kijken hoe we de wedstrijd konden organiseren. Helaas is de internationale factor, met 400 mensen uit de internationale teams, te lastig om rond te krijgen", zei Hitaf Rasheed van de organisatie.

"De problemen en risico's die ontstaan door de quarantaines en het sluiten van internationale grenzen vragen te veel van de teams, die al een moeizaam en uitdagend seizoen in 2020 hebben dat ook later is afgelopen dan normaal", zei Rasheed. "Daarom zal de Tour Down Under niet plaatsvinden in 2021. Maar we verzekeren iedereen dat de wedstrijd zal terugkeren in Zuid-Australië aan het begin van de kalender van de UCI WorldTour in januari 2022, met de volledige steun van de wielerunie UCI.

Ook de Cadel Evans Ocean Race zal niet plaatsvinden in 2021, laat de organisatie weten.

De Tour Down Under werd dit jaar gewonnen door de Australiër Richie Porte. De Cadel Evens Ocean Race werd gewonnen door de Belg Dries Devenyns.

Meer uit Sport

Broeders-Bol verbetert Nederlands record op 800 meter opnieuw

ZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.

18 minuten geleden
Braziliaan Dos Santos verbetert wereldrecord 400 meter horden

ZÜRICH (ANP/RTR) - Alison dos Santos heeft donderdag het wereldrecord op de 400 meter horden verbroken. De Braziliaanse atleet kwam tijdens de wedstrijd uit de Diamond League in Zürich tot een tijd van 45,80 seconden. Dos Santos maakte het verschil in de laatste 100 meter.

54 minuten geleden
Griekspoor op US Open tegen als achtste geplaatste Shelton

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het bij de loting van de US Open niet getroffen. De beste Nederlandse tennisser van dit moment is in de eerste ronde gekoppeld aan de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereld. Griekspoor neemt zelf de 56e positie in. Het wordt de eerste ontmoeting op de ATP Tour tussen Griekspoor en Shelton.

2 uur geleden
Hockeysters ten koste van België naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

2 uur geleden
Klassementsleider Pogačar boekt derde etappezege in Vuelta

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft voor de derde keer deze Vuelta een etappe gewonnen. De Sloveense rodetruidrager was de snelste in de zesde rit, die over 177 kilometer van Alcossebre naar Castellón de la Plana ging.

3 uur geleden
Van de Vliet pakt in lichte skiff brons op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.

4 uur geleden
Ook roeiers dubbelvier op de Bosbaan naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.

5 uur geleden