Tour de France wacht vrijwel zeker massasprint in Bordeaux
MONT-DE-MARSAN (ANP) - Voor het eerst in dertien jaar is Bordeaux weer finishplaats in de Tour de France. Aan het einde van een vlakke rit over 169 kilometer wacht vrijwel zeker een massasprint. De Brit Mark Cavendish was in 2010 de laatste winnaar in de wijnstad, die tot dan een vaste waarde was in het Tourschema.
Cavendish is erop gebrand om iets na 17.00 uur opnieuw als eerste de finishlijn te passeren. Het zou zijn 35e ritzege in de Tour zijn waarmee hij alleen recordhouder zou worden. Nu deelt hij het record van 34 overwinningen nog met de Belgische wielerlegende Eddy Merckx.
De Deen Jonas Vingegaard start voor het eerst dit jaar in de gele leiderstrui, veroverd in de tweede door de Sloveen Tadej Pogacar gewonnen Pyreneeënrit. De klassementsmannen mogen normaal gesproken nu even bijkomen.
De rit begint om 13.15 uur in Mont-de-Marsan waar na een geneutraliseerd begin een kwartier later het vlagsignaal als het echte startsignaal geldt. Onderweg is er een tussensprint en één klimmetje van de vierde categorie, dat ligt op een kleine 40 kilometer van de streep. Daarna zullen de sprintersploegen de controle nemen in afwachting van een strijd tussen mannen als de Belg Jasper Philipsen, de Australiër Caleb Ewan, Dylan Groenewegen en dus Cavendish. Voor de gehavende Fabio Jakobsen komt de sprint wellicht te vroeg na zijn val van dinsdag.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
13 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
23 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden