Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France wacht vrijwel zeker massasprint in Bordeaux

Tour de France wacht vrijwel zeker massasprint in Bordeaux

MONT-DE-MARSAN (ANP) - Voor het eerst in dertien jaar is Bordeaux weer finishplaats in de Tour de France. Aan het einde van een vlakke rit over 169 kilometer wacht vrijwel zeker een massasprint. De Brit Mark Cavendish was in 2010 de laatste winnaar in de wijnstad, die tot dan een vaste waarde was in het Tourschema.

Cavendish is erop gebrand om iets na 17.00 uur opnieuw als eerste de finishlijn te passeren. Het zou zijn 35e ritzege in de Tour zijn waarmee hij alleen recordhouder zou worden. Nu deelt hij het record van 34 overwinningen nog met de Belgische wielerlegende Eddy Merckx.

De Deen Jonas Vingegaard start voor het eerst dit jaar in de gele leiderstrui, veroverd in de tweede door de Sloveen Tadej Pogacar gewonnen Pyreneeënrit. De klassementsmannen mogen normaal gesproken nu even bijkomen.

De rit begint om 13.15 uur in Mont-de-Marsan waar na een geneutraliseerd begin een kwartier later het vlagsignaal als het echte startsignaal geldt. Onderweg is er een tussensprint en één klimmetje van de vierde categorie, dat ligt op een kleine 40 kilometer van de streep. Daarna zullen de sprintersploegen de controle nemen in afwachting van een strijd tussen mannen als de Belg Jasper Philipsen, de Australiër Caleb Ewan, Dylan Groenewegen en dus Cavendish. Voor de gehavende Fabio Jakobsen komt de sprint wellicht te vroeg na zijn val van dinsdag.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

1 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

3 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

17 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

17 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

18 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden