Tour de France wacht vrijwel zeker massasprint in Bordeaux
MONT-DE-MARSAN (ANP) - Voor het eerst in dertien jaar is Bordeaux weer finishplaats in de Tour de France. Aan het einde van een vlakke rit over 169 kilometer wacht vrijwel zeker een massasprint. De Brit Mark Cavendish was in 2010 de laatste winnaar in de wijnstad, die tot dan een vaste waarde was in het Tourschema.
Cavendish is erop gebrand om iets na 17.00 uur opnieuw als eerste de finishlijn te passeren. Het zou zijn 35e ritzege in de Tour zijn waarmee hij alleen recordhouder zou worden. Nu deelt hij het record van 34 overwinningen nog met de Belgische wielerlegende Eddy Merckx.
De Deen Jonas Vingegaard start voor het eerst dit jaar in de gele leiderstrui, veroverd in de tweede door de Sloveen Tadej Pogacar gewonnen Pyreneeënrit. De klassementsmannen mogen normaal gesproken nu even bijkomen.
De rit begint om 13.15 uur in Mont-de-Marsan waar na een geneutraliseerd begin een kwartier later het vlagsignaal als het echte startsignaal geldt. Onderweg is er een tussensprint en één klimmetje van de vierde categorie, dat ligt op een kleine 40 kilometer van de streep. Daarna zullen de sprintersploegen de controle nemen in afwachting van een strijd tussen mannen als de Belg Jasper Philipsen, de Australiër Caleb Ewan, Dylan Groenewegen en dus Cavendish. Voor de gehavende Fabio Jakobsen komt de sprint wellicht te vroeg na zijn val van dinsdag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
4 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
4 uur geleden