Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France wacht vrijwel zeker massasprint in Bordeaux

Tour de France wacht vrijwel zeker massasprint in Bordeaux

MONT-DE-MARSAN (ANP) - Voor het eerst in dertien jaar is Bordeaux weer finishplaats in de Tour de France. Aan het einde van een vlakke rit over 169 kilometer wacht vrijwel zeker een massasprint. De Brit Mark Cavendish was in 2010 de laatste winnaar in de wijnstad, die tot dan een vaste waarde was in het Tourschema.

Cavendish is erop gebrand om iets na 17.00 uur opnieuw als eerste de finishlijn te passeren. Het zou zijn 35e ritzege in de Tour zijn waarmee hij alleen recordhouder zou worden. Nu deelt hij het record van 34 overwinningen nog met de Belgische wielerlegende Eddy Merckx.

De Deen Jonas Vingegaard start voor het eerst dit jaar in de gele leiderstrui, veroverd in de tweede door de Sloveen Tadej Pogacar gewonnen Pyreneeënrit. De klassementsmannen mogen normaal gesproken nu even bijkomen.

De rit begint om 13.15 uur in Mont-de-Marsan waar na een geneutraliseerd begin een kwartier later het vlagsignaal als het echte startsignaal geldt. Onderweg is er een tussensprint en één klimmetje van de vierde categorie, dat ligt op een kleine 40 kilometer van de streep. Daarna zullen de sprintersploegen de controle nemen in afwachting van een strijd tussen mannen als de Belg Jasper Philipsen, de Australiër Caleb Ewan, Dylan Groenewegen en dus Cavendish. Voor de gehavende Fabio Jakobsen komt de sprint wellicht te vroeg na zijn val van dinsdag.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

9 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden