Tour de France verruimt tijdslimiet voor zware bergrit
EMBRUN (ANP) - De organisatoren van de Tour de France hebben de tijdslimiet waarbinnen de renners in de negentiende rit moeten finishen verruimd. De etappe telt drie zware beklimmingen met een aankomst bergop in Isola 2000.
De tijdslimiet voor de rit over de Col de Vars en de Cime de la Bonette zou aanvankelijk tussen de 10 en 18 procent van de tijd van de ritwinnaar bedragen, afhankelijk van diens gemiddelde snelheid. Die limieten zijn met 3 procent verhoogd, waardoor de limiet dus tussen de 13 en 21 procent van de tijd van de ritwinnaar zal bedragen.
Het is goed nieuws voor de mindere klimmers in het peloton, die al vaak hebben moeten vechten om op tijd binnen te komen. Onder meer de Nederlander Bram Welten en de Deen Søren Kragh Andersen overschreden de limiet en moesten daarom de Tour verlaten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/AFP) - Met nog exact honderd dagen te gaan ligt de organisatie van de Winterspelen van Milaan-Cortina op schema, maar er zijn nog wel zorgen over de accommodatie voor het ijshockey. De bouw van het stadion voor deze sport in Milaan heeft vertraging opgelopen. Het zal niet als gepland begin december klaar zijn. "Het is een belangrijk aandachtspunt", zegt directeur van de Spelen Christophe Dubi. "Het staat bovenaan onze prioriteitenlijst."
26 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi in Parijs. De 29-jarige Nederlander verloor in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 3-6 4-6.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De honkballers van de Los Angeles Dodgers hebben maandag een 2-1 voorsprong genomen op de Toronto Blue Jays in de World Series, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie over maximaal zeven wedstrijden. De titelverdedigers uit Los Angeles beslisten de spectaculaire derde wedstrijd met een homerun in de achttiende inning na ruim zes uur spelen in hun voordeel (6-5). Een honkbalwedstrijd duurt normaal negen innings.
4 uur geledenSEPANG (ANP) - De Zwitserse Moto3-coureur Noah Dettwiler vecht in een ziekenhuis in Kuala Lumpur voor zijn leven na een zware crash zondag in de Grote Prijs van Maleisië. Artsen hebben de afgelopen uren verschillende operaties uitgevoerd en gezegd dat de 20-jarige coureur nog in kritieke toestand verkeert.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Atlete Sifan Hassan is opnieuw een van de vijf genomineerden om te worden verkozen tot beste atlete van de wereld in de categorie wegatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics bekend. Vorig jaar won Hassan de eretitel voor het eerst.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
1 dag geleden