Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France staat voor rit 9 stil bij overleden renner Drege

Tour de France staat voor rit 9 stil bij overleden renner Drege

TROYES (ANP/BELGA) - Ook de Ronde van Frankrijk staat stil bij het overlijden van wielrenner André Drege, die zaterdag om het leven kwam tijdens een val in de Ronde van Oostenrijk. Voor de start van de negende tourrit komt er een eerbetoon voor Drege. Dat bevestigde organisator ASO aan persagentschap Belga.

Het eerbetoon zal plaatsvinden in start- en finishplaats Troyes, net voor de start van de gravelrit van zondag. Uno-X Mobility, de enige Noorse ploeg in deze Tour, zal bij de start naar voor worden geroepen, waarna de renners van de ploeg een hommage zullen brengen aan hun landgenoot en een moment van stilte wordt voorzien. Verschillende renners van Uno-X kenden de betreurde Drege persoonlijk en reageerden zaterdag na de achtste etappe verslagen op het nieuws.

De 25-jarige Drege, een renner van het continentale Coop-Repsol, kwam zaterdag om het leven bij een val tijdens de afdaling van de Grossglockner. De slotetappe van de Ronde van Oostenrijk van zondag werd daarom geannuleerd en vervangen door een geneutraliseerde herdenkingsrit, terwijl de Sibiu Tour in Roemenië zondagmorgen van start ging met een minuut stilte voor Drege.

Meer uit Sport

Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

5 uur geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

5 uur geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

8 uur geleden
Daviscupteam zonder Griekspoor en Van de Zandschulp naar India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.

10 uur geleden
NOC*NSF presenteert olympisch team voor Spelen Milaan en Cortina

HEERENVEEN (ANP) - Het Nederlands team voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo is in Heerenveen overgedragen aan chefs de mission Carl Verheijen en Esther Vergeer. NOC*NSF presenteerde op het middenterrein in schaatstempel Thialf een team van 33 atleten die al zeker zijn van deelname aan de Winterspelen. Drie olympiërs ontbraken in Thialf.

11 uur geleden
Schulting vooralsnog niet naar Spelen als shorttrackster

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting is vooralsnog niet geselecteerd als shorttrackster voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De KNSB maakte maandag acht van de tien namen bekend die door de selectiecommissie shorttrack (SCST) zijn voorgedragen bij NOC*NSF.

12 uur geleden
Keniaanse topatlete Chebet neemt pauze vanwege zwangerschap

NAIROBI (ANP/AFP) - De Keniaanse topatlete Beatrice Chebet neemt dit jaar een pauze vanwege haar zwangerschap. Dat meldde de manager van de tweevoudig olympisch kampioene op sociale media.

13 uur geleden