Tour de France staat voor rit 9 stil bij overleden renner Drege
TROYES (ANP/BELGA) - Ook de Ronde van Frankrijk staat stil bij het overlijden van wielrenner André Drege, die zaterdag om het leven kwam tijdens een val in de Ronde van Oostenrijk. Voor de start van de negende tourrit komt er een eerbetoon voor Drege. Dat bevestigde organisator ASO aan persagentschap Belga.
Het eerbetoon zal plaatsvinden in start- en finishplaats Troyes, net voor de start van de gravelrit van zondag. Uno-X Mobility, de enige Noorse ploeg in deze Tour, zal bij de start naar voor worden geroepen, waarna de renners van de ploeg een hommage zullen brengen aan hun landgenoot en een moment van stilte wordt voorzien. Verschillende renners van Uno-X kenden de betreurde Drege persoonlijk en reageerden zaterdag na de achtste etappe verslagen op het nieuws.
De 25-jarige Drege, een renner van het continentale Coop-Repsol, kwam zaterdag om het leven bij een val tijdens de afdaling van de Grossglockner. De slotetappe van de Ronde van Oostenrijk van zondag werd daarom geannuleerd en vervangen door een geneutraliseerde herdenkingsrit, terwijl de Sibiu Tour in Roemenië zondagmorgen van start ging met een minuut stilte voor Drege.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
4 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
7 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
10 uur geleden