Tour de France staat voor rit 9 stil bij overleden renner Drege
TROYES (ANP/BELGA) - Ook de Ronde van Frankrijk staat stil bij het overlijden van wielrenner André Drege, die zaterdag om het leven kwam tijdens een val in de Ronde van Oostenrijk. Voor de start van de negende tourrit komt er een eerbetoon voor Drege. Dat bevestigde organisator ASO aan persagentschap Belga.
Het eerbetoon zal plaatsvinden in start- en finishplaats Troyes, net voor de start van de gravelrit van zondag. Uno-X Mobility, de enige Noorse ploeg in deze Tour, zal bij de start naar voor worden geroepen, waarna de renners van de ploeg een hommage zullen brengen aan hun landgenoot en een moment van stilte wordt voorzien. Verschillende renners van Uno-X kenden de betreurde Drege persoonlijk en reageerden zaterdag na de achtste etappe verslagen op het nieuws.
De 25-jarige Drege, een renner van het continentale Coop-Repsol, kwam zaterdag om het leven bij een val tijdens de afdaling van de Grossglockner. De slotetappe van de Ronde van Oostenrijk van zondag werd daarom geannuleerd en vervangen door een geneutraliseerde herdenkingsrit, terwijl de Sibiu Tour in Roemenië zondagmorgen van start ging met een minuut stilte voor Drege.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
17 uur geleden