Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France op Franse feestdag naar top Alpe d'Huez

Tour de France op Franse feestdag naar top Alpe d'Huez

PARIJS (ANP) - De Tour de France keert volgend jaar terug op de Alpe d'Huez. Op donderdag 14 juli, de nationale feestdag in Frankrijk, rijden de wielrenners de beroemde berg in de Alpen op. De Alpe d'Huez maakte in 2018 voor het laatst deel uit van het parcours. Toen kwam Tom Dumoulin als tweede boven. Hij moest de zege laten aan de Brit Geraint Thomas.

De Alpe d'Huez wordt bij Touretappes doorgaans bevolkt door vele Nederlandse wielerliefhebbers. Acht keer won een Nederlandse renner op de berg. Gert-Jan Theunisse was in 1989 de laatste. In de aanloop naar de Alpe d'Huez moeten de renners op 'Quatorze Juillet' ook de Galibier (2642 meter) en de Col de la Croix-de-Fer (2067 meter) over. De finish ligt na 166 kilometer op de Alpe d'Huez. Het is de etappe met de meeste hoogtemeters.

De organisatie van de Tour presenteerde donderdag in het Palais des Congrès in Parijs de hele route van de komende editie. De renners moeten in drie weken 3328 kilometer afleggen. Het was al bekend dat de Ronde van Frankrijk begint op vrijdag 1 juli, een dag eerder dan normaal, met een tijdrit over 13 kilometer door Kopenhagen. De tweede en derde etappe gaan ook door Denemarken. In de finale van de tweede rit, van Roskilde naar Nyborg, rijden de deelnemers over de 18 kilometer lange Grote Beltbrug die twee Deense eilanden met elkaar verbindt.

Noorden van Frankrijk

Na drie etappes door Denemarken volgt een reisdag, waarop de renners naar het noorden van Frankrijk trekken. De vijfde etappe gaat van Lille naar Arenberg, over een deel van het parcours van Parijs-Roubaix. De renners moeten 20 kilometer aan kasseistroken over. Ze maken in de eerste week ook een uitstapje naar België.

Via de Vogezen - met onder meer een etappe met aankomst op La Planche des Belles Filles - een bezoek aan Zwitserland en ritten door de Alpen komen de wielrenners uit in de Pyreneeën. Daar wacht ze onder meer een aankomst op de Hautacam. In totaal zijn er vijf aankomsten bergop. Op de voorlaatste dag staat een individuele tijdrit over 40 kilometer op het programma.

De Tour eindigt op 24 juli op de Champs-Élysées in Parijs. Op dezelfde dag start de Tour voor vrouwen, die acht etappes telt. De wielrensters trekken door het noorden van Frankrijk en eindigden op 31 juli op La Planche des Belles Filles.

Meer uit Sport

Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

1 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

3 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

4 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

5 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

6 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

8 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

10 uur geleden