Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen

Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen

CALPE (ANP) - Fabio Jakobsen gaat komende zomer voor een herkansing in de Tour de France. De sprinter van Team Picnic PostNL, zoals de wielerploeg van manager Iwan Spekenbrink sinds 1 januari heet, kiest daarmee voor een ander programma dan vorig jaar toen hij de Giro d'Italia en de Tour combineerde.

Dat werd geen succes. Jakobsen (28) kende veel tegenslag onder meer door enkele valpartijen, maar wil daar zijn tegenvallende prestaties - met slechts één zege - niet aan toeschrijven. "Ik was gewoon niet goed genoeg. Dan win je niet meer", vertelt hij telefonisch vanuit Calpe waar de ploeg, de opvolger van dsm-firmenich PostNL, een trainingskamp heeft belegd.

Jakobsen begint zijn seizoen op 28 januari in de AlUla Tour, een rittenkoers in Saudi-Arabië. Daarna volgen de rittenkoersen UAE Tour en Parijs-Nice. "We laten de rest van het voorjaar nog een beetje open", zegt de geboren Heukelumer.

Jakobsen: was niet competitief

Hij reed in 2024 naar eigen zeggen een anoniem voorjaar. "En in de Giro kwam ik er gewoon niet aan te pas." Een val in de elfde etappe maakte een einde aan zijn verblijf in Italië, waarna Jakobsen zich richtte op de Tour de France. "Ik heb in die tussenliggende periode wel een stap gemaakt, maar ook in de Tour was ik gewoon niet goed genoeg." Na twee top 10-noteringen gaf hij in de twaalfde etappe op. "Ik was niet competitief."

"We willen stappen maken met Fabio in de eerste helft van het seizoen en daarna met vertrouwen naar de Tour gaan", zegt ploegleider Rudi Kemna. "Daar is hij in de vlakke sprints onze finisher, ondersteund door Tobias (Lund Andresen)."

Meer uit Sport

Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

19 minuten geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

5 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

5 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

7 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

10 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

13 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

14 uur geleden