Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen
CALPE (ANP) - Fabio Jakobsen gaat komende zomer voor een herkansing in de Tour de France. De sprinter van Team Picnic PostNL, zoals de wielerploeg van manager Iwan Spekenbrink sinds 1 januari heet, kiest daarmee voor een ander programma dan vorig jaar toen hij de Giro d'Italia en de Tour combineerde.
Dat werd geen succes. Jakobsen (28) kende veel tegenslag onder meer door enkele valpartijen, maar wil daar zijn tegenvallende prestaties - met slechts één zege - niet aan toeschrijven. "Ik was gewoon niet goed genoeg. Dan win je niet meer", vertelt hij telefonisch vanuit Calpe waar de ploeg, de opvolger van dsm-firmenich PostNL, een trainingskamp heeft belegd.
Jakobsen begint zijn seizoen op 28 januari in de AlUla Tour, een rittenkoers in Saudi-Arabië. Daarna volgen de rittenkoersen UAE Tour en Parijs-Nice. "We laten de rest van het voorjaar nog een beetje open", zegt de geboren Heukelumer.
Jakobsen: was niet competitief
Hij reed in 2024 naar eigen zeggen een anoniem voorjaar. "En in de Giro kwam ik er gewoon niet aan te pas." Een val in de elfde etappe maakte een einde aan zijn verblijf in Italië, waarna Jakobsen zich richtte op de Tour de France. "Ik heb in die tussenliggende periode wel een stap gemaakt, maar ook in de Tour was ik gewoon niet goed genoeg." Na twee top 10-noteringen gaf hij in de twaalfde etappe op. "Ik was niet competitief."
"We willen stappen maken met Fabio in de eerste helft van het seizoen en daarna met vertrouwen naar de Tour gaan", zegt ploegleider Rudi Kemna. "Daar is hij in de vlakke sprints onze finisher, ondersteund door Tobias (Lund Andresen)."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
7 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
11 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
12 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
14 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
15 uur geleden