Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen

Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen

CALPE (ANP) - Fabio Jakobsen gaat komende zomer voor een herkansing in de Tour de France. De sprinter van Team Picnic PostNL, zoals de wielerploeg van manager Iwan Spekenbrink sinds 1 januari heet, kiest daarmee voor een ander programma dan vorig jaar toen hij de Giro d'Italia en de Tour combineerde.

Dat werd geen succes. Jakobsen (28) kende veel tegenslag onder meer door enkele valpartijen, maar wil daar zijn tegenvallende prestaties - met slechts één zege - niet aan toeschrijven. "Ik was gewoon niet goed genoeg. Dan win je niet meer", vertelt hij telefonisch vanuit Calpe waar de ploeg, de opvolger van dsm-firmenich PostNL, een trainingskamp heeft belegd.

Jakobsen begint zijn seizoen op 28 januari in de AlUla Tour, een rittenkoers in Saudi-Arabië. Daarna volgen de rittenkoersen UAE Tour en Parijs-Nice. "We laten de rest van het voorjaar nog een beetje open", zegt de geboren Heukelumer.

Jakobsen: was niet competitief

Hij reed in 2024 naar eigen zeggen een anoniem voorjaar. "En in de Giro kwam ik er gewoon niet aan te pas." Een val in de elfde etappe maakte een einde aan zijn verblijf in Italië, waarna Jakobsen zich richtte op de Tour de France. "Ik heb in die tussenliggende periode wel een stap gemaakt, maar ook in de Tour was ik gewoon niet goed genoeg." Na twee top 10-noteringen gaf hij in de twaalfde etappe op. "Ik was niet competitief."

"We willen stappen maken met Fabio in de eerste helft van het seizoen en daarna met vertrouwen naar de Tour gaan", zegt ploegleider Rudi Kemna. "Daar is hij in de vlakke sprints onze finisher, ondersteund door Tobias (Lund Andresen)."

Meer uit Sport

Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

17 minuten geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

3 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

4 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

5 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

5 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

7 uur geleden
Amerikaan Zheng houdt De Jong uit hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.

7 uur geleden