Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen

Tour de France hoofddoel voor wielrenner Jakobsen

CALPE (ANP) - Fabio Jakobsen gaat komende zomer voor een herkansing in de Tour de France. De sprinter van Team Picnic PostNL, zoals de wielerploeg van manager Iwan Spekenbrink sinds 1 januari heet, kiest daarmee voor een ander programma dan vorig jaar toen hij de Giro d'Italia en de Tour combineerde.

Dat werd geen succes. Jakobsen (28) kende veel tegenslag onder meer door enkele valpartijen, maar wil daar zijn tegenvallende prestaties - met slechts één zege - niet aan toeschrijven. "Ik was gewoon niet goed genoeg. Dan win je niet meer", vertelt hij telefonisch vanuit Calpe waar de ploeg, de opvolger van dsm-firmenich PostNL, een trainingskamp heeft belegd.

Jakobsen begint zijn seizoen op 28 januari in de AlUla Tour, een rittenkoers in Saudi-Arabië. Daarna volgen de rittenkoersen UAE Tour en Parijs-Nice. "We laten de rest van het voorjaar nog een beetje open", zegt de geboren Heukelumer.

Jakobsen: was niet competitief

Hij reed in 2024 naar eigen zeggen een anoniem voorjaar. "En in de Giro kwam ik er gewoon niet aan te pas." Een val in de elfde etappe maakte een einde aan zijn verblijf in Italië, waarna Jakobsen zich richtte op de Tour de France. "Ik heb in die tussenliggende periode wel een stap gemaakt, maar ook in de Tour was ik gewoon niet goed genoeg." Na twee top 10-noteringen gaf hij in de twaalfde etappe op. "Ik was niet competitief."

"We willen stappen maken met Fabio in de eerste helft van het seizoen en daarna met vertrouwen naar de Tour gaan", zegt ploegleider Rudi Kemna. "Daar is hij in de vlakke sprints onze finisher, ondersteund door Tobias (Lund Andresen)."

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

13 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

14 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden