Tour Argentijnse ploeg in China geschrapt na ophef rond Messi
HANGZHOU/BEIJING (ANP/AFP) - Twee in maart geplande oefeninterlands van de nationale voetbalploeg van Argentinië in China zijn door de organisatoren geschrapt. Dat gebeurde enkele dagen na de ophef die ontstond in Hongkong, waar de Argentijnse vedette Lionel Messi tot onvrede van de fans op de bank bleef in een oefenduel met een lokale selectie. Nadat sportbestuurders in de Oost-Chinese stad Hangzhou hadden besloten de wedstrijd tussen Argentinië en Nigeria niet door te laten gaan, volgde zaterdag eenzelfde geluid uit Beijing waar de wereldkampioen het zou opnemen tegen Ivoorkust.
De oefeninterland is "om bekende redenen" geschrapt, was de korte uitleg van de sportbestuurders in de Oost-Chinese stad. "Beijing is voor dit moment niet van plan een wedstrijd te organiseren waarbij Lionel Messi betrokken is", meldde de voetbalbond van de Chinese hoofdstad een dag later.
Messi bleef afgelopen zondag in Hongkong op de bank met een lichte hamstringblessure, terwijl contractueel was vastgelegd dat hij een helft zou spelen. Een groot deel van de bijna 40.000 aanwezige fans reageerde boos en teleurgesteld en eiste geld terug. Velen hadden meer dan 100 euro betaald om de Argentijn, prominent aanwezig in de reclamecampagne voor het duel, te zien spelen. Na alle ophef besloot de organisatie de gedupeerden de helft van hun geld terug te geven. Dat werd bekend kort nadat Messi in een oefenduel in Tokio woensdag wel een half uur in actie was gekomen.
De Argentijnse ploeg zou van 18 tot en met 26 maart in China verblijven en daar twee wedstrijden spelen. Voor de Argentijnse voetbalbond is de afzegging pijnlijk. Een oefenduel van de ploeg in juni in Beijing leverde de bond lucratieve contracten op.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
2 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
6 uur geleden