Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour Argentijnse ploeg in China geschrapt na ophef rond Messi

Tour Argentijnse ploeg in China geschrapt na ophef rond Messi

HANGZHOU/BEIJING (ANP/AFP) - Twee in maart geplande oefeninterlands van de nationale voetbalploeg van Argentinië in China zijn door de organisatoren geschrapt. Dat gebeurde enkele dagen na de ophef die ontstond in Hongkong, waar de Argentijnse vedette Lionel Messi tot onvrede van de fans op de bank bleef in een oefenduel met een lokale selectie. Nadat sportbestuurders in de Oost-Chinese stad Hangzhou hadden besloten de wedstrijd tussen Argentinië en Nigeria niet door te laten gaan, volgde zaterdag eenzelfde geluid uit Beijing waar de wereldkampioen het zou opnemen tegen Ivoorkust.

De oefeninterland is "om bekende redenen" geschrapt, was de korte uitleg van de sportbestuurders in de Oost-Chinese stad. "Beijing is voor dit moment niet van plan een wedstrijd te organiseren waarbij Lionel Messi betrokken is", meldde de voetbalbond van de Chinese hoofdstad een dag later.

Messi bleef afgelopen zondag in Hongkong op de bank met een lichte hamstringblessure, terwijl contractueel was vastgelegd dat hij een helft zou spelen. Een groot deel van de bijna 40.000 aanwezige fans reageerde boos en teleurgesteld en eiste geld terug. Velen hadden meer dan 100 euro betaald om de Argentijn, prominent aanwezig in de reclamecampagne voor het duel, te zien spelen. Na alle ophef besloot de organisatie de gedupeerden de helft van hun geld terug te geven. Dat werd bekend kort nadat Messi in een oefenduel in Tokio woensdag wel een half uur in actie was gekomen.

De Argentijnse ploeg zou van 18 tot en met 26 maart in China verblijven en daar twee wedstrijden spelen. Voor de Argentijnse voetbalbond is de afzegging pijnlijk. Een oefenduel van de ploeg in juni in Beijing leverde de bond lucratieve contracten op.

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

5 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

7 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

9 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

10 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

13 uur geleden