Tour Argentijnse ploeg in China geschrapt na ophef rond Messi
HANGZHOU/BEIJING (ANP/AFP) - Twee in maart geplande oefeninterlands van de nationale voetbalploeg van Argentinië in China zijn door de organisatoren geschrapt. Dat gebeurde enkele dagen na de ophef die ontstond in Hongkong, waar de Argentijnse vedette Lionel Messi tot onvrede van de fans op de bank bleef in een oefenduel met een lokale selectie. Nadat sportbestuurders in de Oost-Chinese stad Hangzhou hadden besloten de wedstrijd tussen Argentinië en Nigeria niet door te laten gaan, volgde zaterdag eenzelfde geluid uit Beijing waar de wereldkampioen het zou opnemen tegen Ivoorkust.
De oefeninterland is "om bekende redenen" geschrapt, was de korte uitleg van de sportbestuurders in de Oost-Chinese stad. "Beijing is voor dit moment niet van plan een wedstrijd te organiseren waarbij Lionel Messi betrokken is", meldde de voetbalbond van de Chinese hoofdstad een dag later.
Messi bleef afgelopen zondag in Hongkong op de bank met een lichte hamstringblessure, terwijl contractueel was vastgelegd dat hij een helft zou spelen. Een groot deel van de bijna 40.000 aanwezige fans reageerde boos en teleurgesteld en eiste geld terug. Velen hadden meer dan 100 euro betaald om de Argentijn, prominent aanwezig in de reclamecampagne voor het duel, te zien spelen. Na alle ophef besloot de organisatie de gedupeerden de helft van hun geld terug te geven. Dat werd bekend kort nadat Messi in een oefenduel in Tokio woensdag wel een half uur in actie was gekomen.
De Argentijnse ploeg zou van 18 tot en met 26 maart in China verblijven en daar twee wedstrijden spelen. Voor de Argentijnse voetbalbond is de afzegging pijnlijk. Een oefenduel van de ploeg in juni in Beijing leverde de bond lucratieve contracten op.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
2 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
7 uur geleden